استراتژیك ترین طرح صنعت نفت به گام پایانی رسید

استراتژیك ترین طرح صنعت نفت به گام پایانی رسید به گزارش ام آی جی تی مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران از آغاز عملیات ارسال نفت خام از مبدا گوره به جاسک اطلاع داد.


به گزارش ام آی جی تی به نقل از ایسنا، مسعود کرباسیان در حاشیه مراسم امضای قرارداد توسعه میدان فرزاد با اشاره به اینکه طرح ملی انتقال نفت خام گوره به جاسک، بزرگترین پروژه صنعت نفت می باشد، اظهار نمود: تولید شیرهای انتقال، الکتروپمپ های مورد نیاز، ساخت هزار کیلومتر خط لوله انتقال نفت در کنار ساخت مخازن، پایانه و گوی شناور در منطقه جاسک با استفاده از توان داخلی نشان دهنده عزم ملی برای به ثمررسیدن این طرح بزرگ و راهبردی است.

وی ادامه داد: پروژه گوره - جاسک به علت حساسیت ها چندین بار در مرحله تختال، ساخت لوله، توپکرانی و... تست های بیشتری نسبت به دیگر پروژه ها پشت سر گذاشت تا این طرح بزرگ ملی بدون نقص و با بهترین کیفیت به سرانجام برسد.

کرباسیان خاطرنشان کرد: بعد از رسیدن نفت به جاسک که کمتر از یک ماه زمان می برد، در آینده ای نزدیک مراسم افتتاح و بهره برداری رسمی این طرح ملی با حضور رئیس جمهوری برگزار می شود.

طبق اعلام شرکت ملی نفت، طرح انتقال نفت خام گوره به جاسک، طرحی ملی و راهبردی است که با حمایت دولت و راهبری شرکت ملی نفت ایران و با هدف ایجاد ظرفیت انتقال یک میلیون بشکه نفت خام در روز، ذخیره سازی و صادرات آن از راه پایانه جدید جاسک، تضمین استمرار صادرات نفت خام، تمرکززدایی از پایانه های صادراتی و متنوع سازی آن و توسعه پایدار و اشتغال زایی در سواحل مکران اجرا می شود.

بیژن زنگنه، وزیر نفت هم ۲۷ اردیبهشت ماه در حاشیه آیین امضای قرارداد توسعه میدان فرزاد اعلام نمود: خردادماه سال جاری، اولین محموله نفت از جاسک صادر خواهد شد.
1400/02/30
11:06:37
0.0 / 5
379
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۵
MIGT انرژی ، توربین، گاز ، ام آی جی تی

migtco.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ام آی جی تی محفوظ است

ام آی جی تی

وبسایت اقتصادی با تمرکز بر نفت و گاز