شناسایی۴ متهم اصلی بهم خوردن تراز تولید و مصرف برق

شناسایی۴ متهم اصلی بهم خوردن تراز تولید و مصرف برق به گزارش ام آی جی تی مدیرعامل توانیر از بهم خوردن تراز تولید و مصرف برق امسال اطلاع داد و اظهار داشت: در شرایط کنونی شاهد عدم تعادل حدود 5000 مگاواتی هستیم.


به گزارش ام آی جی تی به نقل از ایسنا، محمدحسن متولی زاده امروز در مراسم شروع ششمین اقدام فراگیر توزیع برق با محور عبور از پیک ۱۴۰۰ درباب دلیل بهم خوردن تراز تولید و مصرف برق اظهار نمود: خشکسالی و غیرممکن شدن استفاده از برخی نیروگاه های برق آبی، افزایش دما و بالا رفتن مصرف برق، ورود سریع چاه های کشاورزی و در نهایت پدیده جدیدی به نام رمزارزها چهار دلیل اصلی افزایش شدید مصرف برق و بهم خوردن تراز تولید و مصرف به شمار می روند.
وی با اشاره به ششمین اقدام فراگیر توزیع برق با محور عبور از پیک ۱۴۰۰، اظهار داشت: این اقدام فراگیر که با هدف آمادگی عملیاتی و اجرائی برای گذر از پیک طراحی و اجرا می شود، شامل ۴ محور اصلی مقابله با دستگاه های رمز ارز غیرمجاز، تعدیل روشنایی معابر شهری و بین شهری، بررسی آماده به کاری سامانه های برق من و ۱۲۱ و ارزیابی آماده به کاری مولدهای اضطراری است.
متولی زاده با اشاره به اینکه در این اقدام فراگیر بیش از ۵۰۰۰ نفر از پرسنل عملیاتی توزیع برق در سراسر کشو در قالب ۱۲۰۰ گروه عملیاتی حضور دارند، اشاره کرد: از آنجائیکه مراکز استخراج رمز ارز بعنوان پدیده ای جدید در زمینه مصرف برق به شمار می روند، با هماهنگی های صورت گرفته، مراکز مجاز استخراج در روزهای پیک از مدار خارج خواهند شد و برخورد با مراکز بدون مجوز نیز بوسیله تعامل با نهادهای ذیربط انجام می شود.
وی ازعلاقمندان به حضور در حوزه استخراج رمز ارز خواست که با ستاندن مجوزهای لازم، بصورت قانونی دراین زمینه فعالیت کنند.
مدیرعامل توانیر درباب کارهای صورت گرفته برای برقراری تعادل تولید و مصرف برق نیز اشاره کرد: در سال قبل بیش از ۲۹۰ هزار قرارداد همکاری با مشترکان بزرگ و کشاورزان به امضا رسید که امسال این تعداد به ۳۵۰ هزار قرارداد همکاری بالا رفته است.
متولی زاده با اعلان اینکه امسال ساختمان های اداری نیز موظف می باشند مصرف برق خودرا نسبت به سال قبل ۵۰ درصد کاهش دهند، اظهار داشت: بر طبق براوردها حدود ۵۰۰۰ مگاوات عدم تعادل داریم که امیدواریم با این اقدامات رفع و تراز تولید ومصرف برقرار شود.
منبع:

1400/02/31
13:10:57
0.0 / 5
314
تگهای خبر: آب , تولید , دستگاه , مجوز
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۵
MIGT انرژی ، توربین، گاز ، ام آی جی تی

migtco.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ام آی جی تی محفوظ است

ام آی جی تی

وبسایت اقتصادی با تمرکز بر نفت و گاز