لزوم همكاری اعضای اوپك برای تأمین عرضه پایدار انرژی

لزوم همكاری اعضای اوپك برای تأمین عرضه پایدار انرژی به گزارش ام آی جی تی رئیس هیئت عامل اوپک بر لزوم همکاری اعضای اوپک برای تأمین عرضه پایدار و باثبات انرژی تاکید کرد و اظهار داشت: در فضای نگران کننده ناشی از شیوع ویروس کرونا، اقدام های مهمی از جانب کشورهای عضو اوپک با همکاری تولیدکنندگان غیراوپک برای ایجاد امیدواری در بازار نفت انجام شده است.


به گزارش ام آی جی تی به نقل از ایسنا، امیرحسین زمانی نیا در یکصد و پنجاه و هشتمین نشست هیئت عامل اوپک (OPEC Board of Governors) با یادآوری شرایط دشوار صنعت نفت جهان در سال ۲۰۲۰، اظهار نمود: اقدام های مهمی از طرف کشورهای عضو اوپک با همکاری تولیدکنندگان غیراوپک در سال ۲۰۲۰ و در قالب بیانیه همکاری برای ایجاد امیدواری در فضای نگران کننده و دشوار ناشی از نتایج شیوع ویروس کرونا برای بازار و صنعت نفت انجام شده است.
وی تاکید کرد: اتحاد، تعهد و عزم راسخ کشورهای عضو اوپک منجر به بروز سطح جدیدی از احترام و شخصیت برای این سازمان در سطوح عالی رتبه سیاست گذاری و در بین طیف گسترده ای از بازیگران صحنه انرژی جهان شده است.
نماینده ایران در هیئت عامل اوپک با اعلان اینکه با وجود پرسش های پیش روی ما، تقاضا برای انرژی در جهان همچنان ادامه خواهد یافت و برخورداری از سبد متنوع و پایدار انرژی برای پاسخگویی به تقاضای جهان مورد نیاز خواهد بود، اشاره کرد: در نتیجه این امر، وظیفه سازمان ما مشابه آن چیزی است که در زمان تاسیس اوپک در سال ۱۹۶۰ با آن مواجه بودیم؛ همکاری با یکدیگر برای تامین عرضه پایدار و باثبات انرژی به نفع تولیدکنندگان، مصرف کنندگان و بطور کلی اقتصاد جهان.
زمانی نیا از کوشش های ماگلویره مانیه آکو، نماینده گابن در هیئت عامل اوپک در دوره ریاست در سال ۲۰۲۰ و همین طور از زحمات خستگی ناپذیر محمد سانوسی بارکیندو، دبیرکل و کار مثال زدنی کارکنان دبیرخانه در جهت موفقیت سازمان اوپک قدردانی کرد.
طبق اعلام مدیریت امور اوپک و روابط با مجامع انرژی وزارت نفت، یکصدو پنجاه و هشتمین نشست هیئت عامل اوپک (OPEC Board of Governors) روز گذشته (چهارشنبه، ۲۹ اردیبهشت ماه) با حضور نمایندگان کشورهای عضو اوپک شروع شد و امروز (پنجشنبه، ۳۰ اردیبهشت ماه) به کار خود اختتام می دهد. نشست افتتاحیه بیش از چهارساعت ونیم به درازا کشید. امیرحسین زمانی نیا، نماینده ایران در هیئت عامل اوپک که برای مذاکرات برجام در وین به سر می برد با حضور در مقر دبیرخانه سازمان اوپک ریاست این جلسه ویدئوکنفرانسی را بر عهده داشت. این اولین نشست هیئت عامل اوپک در سال ۲۰۲۱ است.
در این جلسه مطالبی مانند تصویب متن دستور نشست گذشته، پیگیری اجرای تصمیم های نشست قبل هیئت عامل و تصمیم های اجلاس کنفرانس اوپک، گزارش های مالی سال ۲۰۲۰، برنامه کاری و بودجه پیشنهادی برای سال ۲۰۲۲، گزارش دبیرکل از آخرین اقدام ها و کارهای دبیرخانه در فاصله اجلاس قبل هیئت عامل (آذر ۱۳۹۹) تا حالا و دیگر موضوعات تحقیقاتی و اداری دبیرخانه که دستور کار مصوب هیئت عامل اوپک است به ترتیب مطرح و از دبیرخانه خواسته شد گزارش های مربوطه در هر بخش ارائه شود.
اعضای هیئت عامل اوپک در ادامه این جلسه به بیان نظرات، ملاحظات و پیشنهادهای خود پرداختند که قرار شد دبیرخانه اوپک اقدام های لازم متناسب با نظرات و ملاحظات ارائه شده از طرف اعضای هیئت عامل را در دستور کار قرار داده و هیئت عامل اوپک را از نتایج اقدام ها باخبر کند.
امیرحسین زمانی نیا، نماینده ایران در هیئت عامل اوپک برمبنای تصمیم اجلاس ۱۷۹ کنفرانس اوپک (آذر ماه ۱۳۹۹) بعنوان رئیس هیئت عامل این سازمان در سال ۲۰۲۱ میلادی انتخاب گردید. هیئت عامل رکن اجرائی اوپک است و هدایت اداره امور سازمان، اجرای تصمیم های نشست، بررسی و اتخاذ تصمیم درباره گزارش های ارائه شده از طرف دبیرکل، ارائه گزارش ها و سفارش ها به نشست وزارتی، تنظیم بودجه سازمان برای هر سال تقویمی و تقدیم آن به نشست وزیران برای تصویب و... از عمده وظایف آنست.
منبع:

1400/03/01
10:10:46
0.0 / 5
212
تگهای خبر: انرژی , اوپك , تولید , سازمان
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۵
MIGT انرژی ، توربین، گاز ، ام آی جی تی

migtco.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ام آی جی تی محفوظ است

ام آی جی تی

وبسایت اقتصادی با تمرکز بر نفت و گاز