اتصال مجدد واحد یكم نیروگاه اتمی بوشهر به شبكه سراسری برق كشور

اتصال مجدد واحد یكم نیروگاه اتمی بوشهر به شبكه سراسری برق كشور به گزارش ام آی جی تی رئیس نیروگاه و مدیرعامل شرکت بهره برداری نیروگاه اتمی بوشهر اظهار داشت: مطابق با برنامه ریزی های انجام شده و با هماهنگی های صورت گرفته با وزارت نیرو، تعمیرات اساسی توربوژنراتور و تجهیزات اصلی و جانبی واحد یکم نیروگاه اتمی بوشهر با رعایت کامل شیوه نامه های بهداشتی در رابطه با پاندمی کرونا در موعد مقرر و با موفقیت انجام شد.


به گزارش ام آی جی تی به نقل از ایسنا، رضا بنازاده افزود: نیروگاه اتمی بوشهر با ظرفیت کامل تولید هزار مگاوات برق ایمن، پایدار و اقتصادی اکنون در حال تولید و بهره برداری است.
رئیس نیروگاه اتمی بوشهر اظهار نمود که از شروع بهره برداری صنعتی از واحد یکم نیروگاه اتمی بوشهر تا کنون نزدیک به 48 میلیارد کیلووات ساعت برق تولید شده است.
وی اظهار داشت: قرار داشتن این واحد نوپا و عظیم صنعتی در چرخه تولید برق خصوصا در روزهای پیک مصرف تابستانه با تلاش شبانه روزی کارکنان متخصص نیروگاه اتمی بوشهر محقق شده و امید می رود این یگانه نیروگاه هسته ای کشور بتواند با رعایت کامل پروتکلهای بهداشتی کماکان نقش خودرا در تامین قسمتی از انرژی الکتریکی مورد نیاز کشور به خوبی ایفا نماید.
منبع:

1400/03/05
23:11:44
0.0 / 5
375
تگهای خبر: انرژی , تخصص , تولید , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۵
MIGT انرژی ، توربین، گاز ، ام آی جی تی

migtco.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ام آی جی تی محفوظ است

ام آی جی تی

وبسایت اقتصادی با تمرکز بر نفت و گاز