معاون امور عمرانی استانداری عنوان كرد

افزایش محدودیت های برق خوزستان در ماه های آتی

افزایش محدودیت های برق خوزستان در ماه های آتی به گزارش ام آی جی تی خوزستان معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری خوزستان با اعلان اینکه به سبب گرما در ماه های آتی محدودیت های برق بیشتر خواهد بود، اظهار داشت: دلیلی ندارد برخی واحدهای نیروگاهی همچنان معطل باشند؛ باید این مساله به سازمان آب و برق خوزستان و وزارت نیرو و شرکت برق حرارتی گوشزد شود.فاضل عبیات در جلسه اضطراری بررسی وضعیت شبکه برق که امروز (۵ خردادماه) در استانداری خوزستان برگزار شد، با اشاره به شرایط خاص خوزستان، اظهار نمود: افزایش دما نسبت به میانگین طولانی مدت پیش بینی شده است. آوردهای کم رودخانه ها نیز تولید نیروگاه های برق آبی را تحت تاثیر قرار داه است بدین سبب باتوجه به مشکلات سراسری درباب برق باید محدودیت های خاصی اعمال شود.

به گزارش ام آی جی تی به نقل از ایسنا، وی ادامه داد: در طول مدت تابستان و اوج مصرف باید برق خانگی پایدار باشد، از طرفی نیز نگرانی و دغدغه درباب بخش تولید وجود دارد. آنچه دراین زمینه اهمیت دارد این است که محدودیت ها، متناسب و برمبنای شرایط واحدهای تولیدی توزیع شود.

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری خوزستان با اعلان اینکه باید در کمیته ای تخصصی موضوع توزیع محدودیت های برق برمبنای شرایط واحدهای تولیدی استخراج شود، بیان کرد: برنامه ریزی باید به شکلی باشد که صنایع گرفتار مشکل نشوند. البته انتظار می رود صنایع نیز برای عبور از پیک، کمک کنند.

عبیات با اشاره به شرایط سخت امسال نسبت به سالهای قبل، اظهار داشت: در ساعات پیک، به نیروگاه های برق آبی وابسته هستیم و حدودا ۶۰ درصد مصارف ساعات پیک بر عهده نیروگاه های برق آبی است. تراز مخازن سدها در شرایطی است که در این خصوص محدودیت وجود دارد بدین سبب تصمیم گرفته شده است جابه جایی در تولید صورت گیرد اما با تاکید بر این که تعمیرات نیروگاه ها تمام شود و وارد چرخه تولید شوند.

وی با اعلان اینکه به سبب گرما در ماه های آتی محدودیت های برق بیشتر خواهد بود، اضافه کرد: یکی از نگرانی های دیگر نیز درباب تولید است. راهبرد ما این است که در بخش خانگی، قطع برق نداشته باشیم.

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری خوزستان بیان کرد: شرایط اجازه نمی دهد تصمیم دیگری بگیریم. از جانب دیگر بخش تولید نیز فوق العاده مهمست و نگران بخش تولید هستیم و دغدغه بخش صنعت را داریم.

وی اضافه کرد: در یکی دو روز اخیر شاهد اعتراضات بخش صنعت درباب محدودیت ها بوده ایم. از طرفی محدودیت هایی که توسط شرکت برق اعمال می شود برمبنای محاسبات و بمنظور حفاظت از پایداری شبکه برق است.

عبیات اشاره کرد: دلیلی ندارد برخی واحدهای نیروگاهی همچنان معطل باشند؛ باید این مساله به سازمان آب و برق خوزستان و وزارت نیرو و شرکت برق حرارتی گوشزد شود.

وی اضافه کرد: صنایع و تولیدکنندگان هر جا که بتوانند برقی تامین کنند، باید آن ظرفیت آزاد تولید خودرا در اختیار شرکت برق منطقه ای قرار دهند.

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری خوزستان با تاکید بر لزوم همکاری صنایع در کاهش مصرف برق، بیان کرد: اگر به ما فشار بیاید، می گوییم که برق ساختمان های آقایان (صنایع) را قطع کنند.

وی با اشاره به ورود خسارت به تجهیزات صنایع با قطعی برق ناگهانی هنگام فعالیت، اشاره کرد: برای اعمال خاموشی در صنایع باید حداکثر زمان تا کسب آمادگی مجموعه داده شود و در وضعیت اضطراری، قطعی برق ناگهانی یا با مدت زمان آمادگی کم اعمال نشود.

عبیات اضافه کرد: تخطی از الزامی که دیسپاچینگ ملی که به دوستان تحمیل می کند، تبعات منفی خواهد داشت به شکلی که ممکنست قطعی سراسری برق رخ دهد که فاجعه است و راه اندازی مجدد آن هم فاجعه است.

به گزارش ام آی جی تی به نقل از ایسنا، شهاب صدیقی سرپرست اداره کل مدیریت بحران خوزستان نیز در این نشست اظهار نمود: در امتداد مدیریت پیک بار، ساعات اداری کاهش یافته است.

وی اضافه کرد: مقرر شده است مصرف کنندگان عمده در حوزه صنعت نیز میزان مصرف برق را به حداقل برسانند و میزان مصرف خودرا در ساعت پیک رعایت نمایند.

منبع:

1400/03/06
11:55:41
0.0 / 5
288
تگهای خبر: آب , تخصص , تولید , راه اندازی
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۴
MIGT انرژی ، توربین، گاز ، ام آی جی تی

migtco.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ام آی جی تی محفوظ است

ام آی جی تی

وبسایت اقتصادی با تمرکز بر نفت و گاز