نفت در راه كاهش قیمت افتاد

نفت در راه كاهش قیمت افتاد به گزارش ام آی جی تی قیمت نفت در معاملات روز جمعه کاهش پیدا کرد، اما تحت تأثیر دورنمای مثبت تقاضا، در راه دومین رشد هفتگی متوالی قرار دارد.به گزارش ام آی جی تی به نقل از ایسنا، بهای معاملات نفت در نیویورک بعد از اینکه روز پنجشنبه تحت تأثیر قوی شدن ارزش دلار کاهش پیدا کرد، نزدیک ۶۹ دلار در هر بشکه معامله می شود. کاهش قابل توجه سطح ذخایر نفت آمریکا به نشانه های مثبت در بازار افزود اما با توجه به این که شاخصهای قیمت نفت درحال احیای ضرر متحمل شدن در دوران پاندمی هستند، جریان مالی به معاملات وست تگزاس اینترمدیت و نفت برنت ضعیف شده است.

با این حال برخی از تولیدکنندگان انتظار دورنمای بهتری را دارند. بعد از اینکه اوپک پلاس کمبود عرضه در بازار را پیش بینی نمود، عربستان سعودی قیمت فروش نفت به مشتریانش در آسیا برای بارگیری در ژوییه را بیشتر از میزانی که پیشبینی شده بود افزایش داد.

الکساندر دیوکوف - مدیرعامل شرکت گازپروم نفت - اظهار داشت: اوپک پلاس برای اینکه نیاز بازار را تأمین کند، امکان دارد لازم باشد به افزایش تولید در اوت یا سپتامبر ادامه دهد. وزیران این گروه در نشست هفته جاری خود افزایش تولید در ژوییه را تصویب کردند اما به میزان تولید در اوت و بعد از آن اشاره ای نکردند.

آمار رسمی نشان داد ذخایر نفت آمریکا هفته گذشته ۵.۰۸ میلیون بشکه کاهش پیدا کرده که دو برابر میزان پیشبینی شده در نظرسنجی بلومبرگ بود با این وجود ذخایر سوخت رشد کرد. اقتصاد آمریکا، چین و اروپا از تبعات پاندمی بهبود چشمگیری پیدا کرده و به رشد بیشتر از ۴۰ درصدی قیمت های نفت در سال میلادی جاری کمک کرده اند.

بهای معاملات نفت برنت با ۲۹ سنت معادل ۰.۴ درصد کاهش، به ۷۱ دلار و دو سنت در هر بشکه رسید. این شاخص روز پنجشنبه چهار سنت کاهش داشت.

بهای معاملات وست تگزاس اینترمدیت آمریکا با ۲۹ سنت معادل ۰.۴ درصد کاهش، به ۶۸ دلار و ۵۲ سنت در هر بشکه رسید. شاخص نفت آمریکا شب گذشته با دو سنت کاهش بسته شده بود.

نفت برنت از آغاز هفته جاری تابحال حدود دو درصد و شاخص نفت آمریکا بیشتر از دو درصد افزایش داشته است.

بر اساس گزارش بلومبرگ، گزارش اداره اطلاعات انرژی آمریکا نشان داد ذخایر بنزین آمریکا هفته گذشته در آستانه تعطیلات روز یادبود حدود ۱.۵ میلیون بشکه افزایش داشته است در حالیکه پیشبینی شده بود این ذخایر کاهش می یابد.
1400/03/14
15:30:49
0.0 / 5
482
تگهای خبر: انرژی , اوپك , بنزین , تولید
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۴
MIGT انرژی ، توربین، گاز ، ام آی جی تی

migtco.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ام آی جی تی محفوظ است

ام آی جی تی

وبسایت اقتصادی با تمرکز بر نفت و گاز