روحانی:

برخی با حمله احمقانه به مراكز دیپلماتیك روابط با همسایگان را به هم زدند

برخی با حمله احمقانه به مراكز دیپلماتیك روابط با همسایگان را به هم زدند رئیس جمهوری با اشاره به لزوم وجود ارتباط دیپلماتیک ایران با کشورهای همسایه اشاره کرد: خدا نگذرد از آنان که نگذاشتند روابط ما با برخی همسایگان بهبود یابد. کارهای کودکانه و احمقانه کردند و به مراکز دیپلماتیک حمله بردند.


به گزارش ام آی جی تی به نقل از ایسنا، حجت الاسلام و المسلمین حسن روحانی در آیین بهره برداری از طرح های ملی وزارت نیرو با تبریک روز دختر و با اعلان اینکه دختران بسیار باهوش، عفیف و پاکدامن ایرانی در همه مراکز علمی و تحقیقاتی دوشادوش پسران در علم و دانش و تحقیق و تلاش حرکت می کنند، اظهار نمود: امروز آنچه خدا برای مقام زن و دختران مقرر کرده بود در جمهوری اسلامی تحقق یافته است. البته برای حقوق بانوان هنوز کارهایی مانده که باید صورت گیرد و لازم است عدالت جنسیتی و حضور آنان در مناصب تصمیم گیری بطور کامل اجرا شود.
وی تصریح کرد: در این دولت تا نزدیک به ۳۰ درصد حضور زنان در مناصب مدیریتی انجام شد که امیدوارم در دولت بعدی آن چند درصد باقی مانده تا ۳۰ درصد هم اجرا شود تا حداقل ها دراین زمینه انجام شده باشد.
روحانی با تاکید بر این که ما باید همیشه و همیشه حقوق بانوان را پاس بداریم، اضافه کرد: البته ایام انتخابات همه به خانم ها احترام می گذارند اما نباید چنین باشد. در همه ایام باید به زنان احترام گذاشت و مقام آنان را حفظ کرد.
رییس جمهوری در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به لزوم وجود ارتباط دیپلماتیک ایران با کشورهای همسایه اشاره کرد: خدا نگذرد از آنان که نگذاشتند روابط ما با برخی همسایگان بهبود یابد. کارهای کودکانه و احمقانه کردند و به مراکز دیپلماتیک حمله بردند.
وی با تاکید بر این که اگر این کارها نبود ما امروز شرایط بهتری داشتیم، اظهار نمود: یکی از همسایگانی که روابطمان را در این هشت سال توسعه داده ایم، کشور روسیه است که در دریای خزر با آنان همسایه هستیم و در طرح های سیاسی و اقتصادی و نظامی و نیز در فناوری های پیشرفته و نیروگاه هسته ای همکاریهای خوبی با آنان داشته ایم.
روحانی تصریح کرد: در سازمان های بین المللی هم با آنان همکاریهای خوبی داریم، همین امروز در وین بین ایران و روسیه و چین یک هماهنگی و رایزنی تنگاتنگی وجود دارد تا از دوران تحریم عبور نماییم.
رییس جمهوری با اشاره به همکاریهای نظامی با روسیه افزود: با کشور روسیه در حوزه مسائل نظامی، بخصوص دفاعی همکاری خوبی داریم که پس از ورود اس-۳۰۰ از روسیه، روابط ما دراین زمینه بسیار گسترده تر از قبل شد. روسیه یک همسایه بسیار مهم برای ایران است و روابط ما به نفع دو ملت، منطقه و جهان خواهد بود.
وی با اشاره به مذاکرات قبلی با ولادیمیر پوتین درباره طرح های مشترک اظهار نمود: از چند سال پیش با آقای پوتین راجع به طرح هایی که دو کشور مشترکا باید در ایران انجام می دادند و در حوزه نیروگاه و خصوصاً راه آهن و برخی موضوعات دیگر گفت و گو کردیم و خوشبختانه حرکت هایی آغاز شد.
روحانی اشاره کرد: انتظار ما این بود که این پروژه کمی زودتر شروع شود اما بروکراسی های آن طرف و طرف ما موجب شد پروژه مقداری با تاخیر شروع شود اما امروز خوشحالیم که کلنگ یک پروژه ۱.۴ میلیارد یورویی زده می شود و این کار بزرگ در ریل خودش قرار گرفته و همه اقدامات لازم به جهت اینکه دولت آینده بتواند این طرح را به افتتاح برساند، انجام شده است. افتتاح یک نیروگاه بزرگ با قدرت ۱۴۰۰ مگاوات اهمیت فراوانی برای منطقه جنوب کل کشور و سواحل مکران دارد.
رییس جمهوری با اعلان اینکه همانطور که بارها تاکید کردم این دولت یک دفعه تحریم ها را شکسته است، اظهار نمود: ما یک دفعه در سال ۹۴ این کار را کردیم و در سال ۱۴۰۰ هم یک دفعه دیگر تحریم را خواهد شکست.
وی همین طور اظهار نمود: باید با همه کشورهایی که دوست دار ایران هستند تعامل داشته باشیم. ما مخصوصاً باید با همسایگان مان در تماس نزدیک باشیم.
روحانی همین طور در بخش دیگری از این مراسم با اشاره به افتتاح طرح های ملی کشور از سال قبل تاکنون، اظهار نمود: این امر برخلاف همه مشکلات ناشی از جنگ اقتصادی دشمن و شیوع ویروس کرونا از افتخارات دولت تدبیر و امید است. متاسفانه اقدامات بزرگی که در طول این سالها در کشور انجام شده دیده نمی گردد و ما نیازمند گوش شنوا هستیم که بشنود این افتتاح ها در دوران تحریم و کرونا از چه ارزش بالایی برخوردارست.
رییس جمهوری اضافه کرد: متاسفانه این روزها در اظهارنظرها کسی از تلاش دولت برای آبادانی کشور و روستاها که کارهای بسیار بزرگی در حوزه آب، برق، گاز، راه، زیرساخت های دیجیتال و همین طور اشتغال روستایی انجام گرفته، سخنی نمی گوید.
وی با اعلان اینکه هدف اصلی برنامه افتتاح های پنجشنبه این بود که به دنیا بگوییم نه جنگ اقتصادی می تواند ما را از کوشش برای آبادانی و توسعه کشور بازدارد و نه کرونا می تواند روند حرکت ما را متوقف نماید، اشاره کرد: اگر این ترامپ خبیث نبود، در طول این سالها ۱۴ هزار میلیارد دلار دیگر می توانست در حوزه آب و برق هزینه شود و افتتاح طرح های ملی در این عرصه امروز دوچندان می شد.
روحانی تصریح کرد: اجرای بخش بزرگی از آنچه تحت عنوان طرح مناطق گرمسیری در دست اجرا بود و نیز انتقال آب از جنوب کشور به استانهای شرقی و شمال شرقی که قسمتی از آن در دو استان به ثمر رسیده و انتقال آب به دو استان دیگر که در دست اجراست، ریل گذاری مناسبی برای ادامه مسیر توسعه کشور در دولت آینده خواهد بود.
وی با اشاره به پروژه ۱۹ هزار مگاوات تولید نیروگاهی برق، اضافه کرد: افتخار بنده این است که این طرح ها را در زمانی که توأمان با فشارهای ناشی از تحریم و کرونا مواجه بودیم، اجرا کرده ایم. در دولت تدبیر و امید وعده افتتاح ۵۷ سد را داده بودیم که امروز پنجاه و ششمین سد راه اندازی شد و مقایسه این آمار با مجموع ۱۹ سدی که تا قبل از پیروزی انقلاب اسلامی در کشور تولید شده بود نشان دهنده عظمت و بزرگی کاری است که انجام داده ایم.
رئیس جمهوری اظهار نمود: درحالی که تا سال ۹۲ فقط یک میلیون نفر از روستائیان کشور به آب سالم و پایدار دسترسی داشتند، امروز این تعداد به ۱۰ میلیون نفر رسیده و هر هفته ۳۰ روستای جدید از آب پایدار و سالم بهره مند می شوند. همین طور در صورتیکه تقریباً هیچ روستایی به اینترنت پرسرعت متصل نبود، امروز قریب به اتفاق روستاهای کشور از اینترنت پرسرعت بهره مند هستند و اگر این دولت هیچ کار دیگری جز ارائه این خدمات به روستائیان انجام نداده باشد باز هم خدمات بزرگی ارائه کرده است.
روحانی در آخر اشاره کرد: مردم بدانند که در قدم های آخر شکست تحریم هستیم و آمریکا ناچار است تحریم ها را بردارد.1400/03/20
22:51:35
0.0 / 5
308
تگهای خبر: آب , اینترنت , تحریم , تولید
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۳
MIGT انرژی ، توربین، گاز ، ام آی جی تی

migtco.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ام آی جی تی محفوظ است

ام آی جی تی

وبسایت اقتصادی با تمرکز بر نفت و گاز