سخنگوی صنعت برق خبر داد؛

كمبود برق جدی است

كمبود برق جدی است به گزارش ام آی جی تی سخنگوی صنعت برق اظهار داشت: هماهنگی های لازم برای تامین برق شعب ستاندن رای بعمل آمده است و مشکلی دراین زمینه نداریم.به گزارش ام آی جی تی به نقل از وزارت نیرو، مصطفی رجبی مشهدی با بیان آمادگی همه اکیب های عملیاتی این صنعت برای تامین برق در سراسر کشور اظهار داشت: این هفته به سبب قرار گرفتن در وضعیت تنش دمایی، شاهد افزایش شدید مصرف برق هستیم که حتی احتمال شکسته شدن باردیگر پیک را هم به همراه دارد.
وی اضافه کرد: پیش بینی های لازم برای تداوم پایداری برق خصوصاً در هنگام برگزاری سومین مناظره انتخابات ریاست جمهوری انجام شده است و در این خصوص پرسنل عملیاتی صنعت برق در آمادگی کامل به سر می برند تا در صورت بروز هرگونه مشکلی در کوتاه ترین زمان ممکن به رفع آن اقدام نمایند.
این مقام مسئول از مشترکان خواست تا ضمن کاهش مصرف خصوصاً در ساعات اوج مصرف در صورت بروز اختلال در شبکه، موارد را بوسیله تلفن ۱۲۱ در سراسر کشور به شرکت های برق برای رفع نقصها احتمالی اطلاع دهند.
رجبی مشهدی همین طور درباب آخرین وضعیت تولید و مصرف برق در هفته جاری، توضیح داد: بر طبق پیش بینی ها از امروز تا اختتام هفته به طور متوسط شاهد افزایش ۱.۴ درجه ای دمای هوا در سراسر کشور هستیم که این میزان در بعضی از استانها حتی به ۵ درجه نیز می رسد که همین موضوع موجب قرار گرفتن در وضعیت دمایی حداکثر و افزایش شدید مصرف برق می شود.
وی همین طور با تاکید بر این که تمهیدات لازم برای تامین پایداری شبکه برق در روز رأی گیری نیز اندیشیده شده است، گفت: همه تلاش و تمرکز صنعت برق تامین برق عموم هموطنان سراسر کشور در تمام روزهاست و اختصاص به یک روز خاص ندارد، ولی در عین حال هماهنگی های لازم برای تامین برق شعب ستاندن رأی بعمل آمده است و مشکلی نخواهیم داشت.
کمک کشاورزان به مدیریت مصرف برق
سخنگوی صنعت برق با اشاره به هماهنگی های انجام شده برای همکاری صنایع و کشاورزان در مشارکت با طرح های تشویق محور مدیریت مصرف در ساعت اوج بار اظهار داشت: مشترکان خانگی می توانند تنها با بکار بستن سه راه حل ساده، از بروز خاموشی احتمالی جلوگیری نمایند.
رجبی مشهدی اشاره کرد: استفاده از دور کند کولرهای آبی، تنظیم دمای کولرهای گازی بر روی ۲۵ درجه و استفاده نکردن از وسایل برقی پرمصرف در ساعات گرم روز (۱۲ تا ۱۸) با اهمیت ترین راهکارها برای تامین برق همه مشترکان و پایدار ماندن شبکه برق کشور است.
این مقام مسئول با اشاره به برگزاری سومین دور مناظره انتخابات ریاست جمهوری، از آمادگی همه اکیپ های عملیاتی صنعت برق برای تامین برق در سراسر کشور آگاهی داد.


منبع:

1400/03/22
21:56:47
0.0 / 5
277
تگهای خبر: آب , تولید , شركت , صنعت
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۵
MIGT انرژی ، توربین، گاز ، ام آی جی تی

migtco.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ام آی جی تی محفوظ است

ام آی جی تی

وبسایت اقتصادی با تمرکز بر نفت و گاز