تولید روزانه نفت عربستان افزایش می یابد

تولید روزانه نفت عربستان افزایش می یابد به گزارش ام آی جی تی گلدمن ساکس برآورد کرد که عربستان تولید نفت خود را زیاد می کند و به ۱۰ میلیون بشکه در روز می رساند.به گزارش ام آی جی تی به نقل از اویل پرایس، بانک سرمایه گذاری گلدمن ساکس اعلام نمود که انتظار دارد تولید نفت عربستان تا آخر ۲۰۲۱ افزایش یابد و به ۱۰ میلیون بشکه در روز برسد. بدین سان تولید نفت این کشور یک میلیون و ۵۰۰ هزار بشکه در روز بیشتر از ماه مه می شود و دلیل آن افزایش تقاضای جهانی نفت می باشد.
فاروق سوسا، اقتصاددان امور خاورمیانه و شمال آفریقا در گلدمن، پیشبینی خود از تولید نفت عربستان را نسبت به برآوردهای پیشین ۵۰۰ هزار بشکه در روز افزایش داد.
این بانک سرمایه گذاری همچنان اعتقاد دارد که قیمت نفت خام برنت در تابستان سالجاری میلادی با بهبود سریع تقاضای جهانی به ۸۰ دلار برای هر بشکه می رسد.
عربستان در ماه مه کمتر از ۸ میلیون و ۵۰۰ هزار بشکه در روز نفت تولید کرد. این کشور تولید نفت خویش را در این ماه نسبت به ماه آوریل و همسو با توافق سازمان کشورهای صادرکننده نفت (اوپک) و متحدانش (اوپک پلاس) برای افزایش تدریجی تولید، ۳۴۵ هزار بشکه در روز افزایش داده بود.
گلدمن ساکس اعلام نمود که تولید نفت عربستان تا آخر ماه ژوئیه به ۹ میلیون و ۵۰۰ هزار بشکه در روز و تا آخر سال جاری میلادی به ۱۰ میلیون بشکه در روز و تا آخر سال ۲۰۲۲ به ۱۰ میلیون و ۵۰۰ هزار بشکه در روز می رسد.

1400/03/28
13:43:04
0.0 / 5
315
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۱
MIGT انرژی ، توربین، گاز ، ام آی جی تی

migtco.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ام آی جی تی محفوظ است

ام آی جی تی

وبسایت اقتصادی با تمرکز بر نفت و گاز