كاهش ۲۸ درصدی حجم آب مخازن كل كشور

كاهش ۲۸ درصدی حجم آب مخازن كل كشور بر طبق آمار بهره برداری از سدهای مخزنی کشور تا اختتام ۲۱ خردادماه سال آبی ۱۳۹۹ - ۱۴۰۰ حجم آب موجود مخازن کل کشور ۲۸ درصد نسبت به سال قبل کاهش یافته است.


به گزارش ام آی جی تی به نقل از ایسنا، برپایه آخرین آمار عرضه شده هم اکنون حجم آب موجود در مخازن کل کشور ۲۸.۰۱ میلیارد مترمکعب است که این عدد پارسال ۳۹.۰۶ میلیارد مترمکعب بوده، همینطور کل ورودی آب از آغاز سال آبی تابحال ۲۶.۰۶ میلیارد مترمکعب امسال بوده که این عدد پارسال ۴۹.۴۲ میلیارد مترمکعب بوده که مبین کاهش ۴۷ درصدی ورودی آب به مخازن کل کشور است.
میزان کل خروجی آب از آغاز سال ابی تابحال ۲۵.۱۹ میلیارد مترمکعب ثبت شده که این عدد پارسال ۳۸.۸۸ میلیارد مترمکعب بوده و گویای کاهش ۳۵ درصدی خروجی آب از مخازن کل کشور است.
گفتنی است ظرفیت کل مخازن سدها ۵۰.۵ میلیارد مترمکعب بوده و درصد پرشدگی سدها هم اکنون ۵۶ درصد و ورودی سدها در هفته جاری ۰.۳۲ میلیارد مترمکعب و در مدت مشابه سال آبی گذشته ۰.۸۱ میلیارد مترمکعب بوده، علاوه بر این خروجی سدها در هفته جاری ۰.۷۴ میلیارد مترمکعب و در مدت مشابه سال آبی گذشته ۱.۲۲ میلیارد مترمکعب بوده است.
وضعیت سدهای مهم شرب و کشاورزی تا آخر ۲۱ خرداد ماه گویای این است که به جز سد رییسعلی دلواری در استان بوشهر در مابقی سدهای مهم کشور شاهد کاهش حجم مخازن سدها هستیم که بیشترین کاهش در سد شمیل و میان در استان هرمزگان با ۷۹ درصد کاهش ثبت شده است.
پس از آن سدهای استان سیستان و بلوچستان وضعیت چندان مطلوبی ندارند تا جایی که در سد چاه تیمه ۴ شاهد کاهش ۷۳ درصدی حجم مخازن سد هستیم. در استان تهران هم سدهای پنج گانه با ۳۰ درصد تغییر نسبت به سال قبل هم اکنون ۷۹۱ میلیون مترمکعب موجودی مخازن دارند و ۴۲ درصد مخزن سدهای تهران پر هستند.

1400/03/30
13:51:32
0.0 / 5
249
تگهای خبر: آب , كشور
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۲
MIGT انرژی ، توربین، گاز ، ام آی جی تی

migtco.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ام آی جی تی محفوظ است

ام آی جی تی

وبسایت اقتصادی با تمرکز بر نفت و گاز