قرارداد خط لوله ۱۲ میلیارد دلاری آرامكو نهایی شد

قرارداد خط لوله ۱۲ میلیارد دلاری آرامكو نهایی شد به گزارش ام آی جی تی صندوق جاده ابریشم چین (سیلک رود فاند) و شرکت سرمایه گذاری Hassana به گروهی پیوستند که ۱۲.۴ میلیارد دلار در خطوط لوله نفت آرامکوی سعودی سرمایه گذاری می کنند.به گزارش ام آی جی تی به نقل از ایسنا، این کنسرسیوم که در راس آن شرکت آمریکایی EIG Global Energy Partners قرار دارد، حالا قراردادی را برای خرید ۴۹ درصد سهم در شرکت خطوط لوله نفت آرامکو نهایی کرده است.

این گروه شامل شرکت سرمایه گذاری مبادله (صندوق سرمایه دولتی ابوظبی) و شرکت مدیریت دارایی سامسونگ است. ابوظبی پایتخت امارات متحده عربی است و به همراه عربستان سعودی از اعضای کلیدی اوپک به شمار می روند.

شرکت خطوط لوله نفت آرامکو از حقوق ۲۵ سال پرداخت تعرفه برای نفتی که از راه شبکه خط لوله نفت آرامکو منتقل می شود، برخوردار خواهد بود. آرامکو که بزرگترین تولیدکننده نفت جهان است، ۵۱ درصد مالکیت این شرکت را در اختیار خواهد داشت.

بر اساس گزارش بلومبرگ، آرامکو در جهت برنامه فروش داراییهای فرعی، به دنبال تهیه پول از توافق مشابه برای خطوط لوله گاز طبیعی خود است. پولی که از راه فروش داراییهای فرعی به دست می آید به آرامکو کمک می نماید سود نقدی سالانه ۷۵ میلیارد دلاری که به سهامدارانش وعده داده است را پرداخت کند.

منبع:

1400/03/30
17:55:44
0.0 / 5
268
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۳
MIGT انرژی ، توربین، گاز ، ام آی جی تی

migtco.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ام آی جی تی محفوظ است

ام آی جی تی

وبسایت اقتصادی با تمرکز بر نفت و گاز