سخنگوی صنعت برق خبر داد؛

نقص فنی، دلیل خروج نیروگاه بوشهر از مدار

نقص فنی، دلیل خروج نیروگاه بوشهر از مدار ام آی جی تی: سخنگوی صنعت برق کشور دلیل خروج نیروگاه اتمی بوشهر را از مدار، نقص فنی عنوان نمود.به گزارش ام آی جی تی به نقل از وزارت نیرو، مصطفی رجبی مشهدی، با اشاره به خارج شدن برق نیروگاه بوشهر از مدار دلیل این اتفاق را نقص فنی دانست و اظهار داشت: مشکل نیروگاه بوشهر، نقص فنی بود که موجب شد چند روزی از مدار بیرون رود و پس از تعمیرات مجدد به مدار بازگردد. پیش بینی می شود که این نیروگاه تا هفته آتی وارد مدار شود.
وی در عین حال با اشاره به روند افزایش دمای کشور اضافه کرد: باتوجه به پیش بینی افزایش دما در بیشتر نقاط کشور و تداوم آن تا اختتام این هفته، همین طور محدودیت های به وجود آمده در بخش تولید به سبب تعمیرات واحد نیروگاه بوشهر که تا آخر هفته به طول می انجامد، از هموطنان درخواست می نماییم برای کمک به تامین برق و جلوگیری از بروز خاموشی خصوصاً در این شرایط، نسبت به کاهش مصرف برق خود در فاصله ساعات ۱۲ تا ۱۸ اقدام نمایند. ما برنامه ای برای خاموشی در کشور نداریم، ولی اگر افزایش باری صورت گیرد محدودیت ها اعمال می شود.
بر اساس گزارش بخش دیپلماسی عمومی و اطلاع رسانی سازمان انرژی اتمی ایران، «به دنبال بروز نقص فنی در نیروگاه بوشهر و بعد از اطلاع قبلی یک روزه به وزارت نیرو، این نیروگاه بطور موقت خاموش و از شبکه سراسری برق خارج شد. بدیهی است بعد از رفع نقص فنی و ظرف چند روز آینده این نیروگاه باردیگر به شبکه سراسری برق می پیوندد.»


منبع:

1400/03/31
23:09:34
0.0 / 5
309
تگهای خبر: انرژی , تولید , سازمان , صنعت
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۲
MIGT انرژی ، توربین، گاز ، ام آی جی تی

migtco.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ام آی جی تی محفوظ است

ام آی جی تی

وبسایت اقتصادی با تمرکز بر نفت و گاز