سخنگوی صنعت برق:

شبكه سراسری برق پایدار شد

شبكه سراسری برق پایدار شد به گزارش ام آی جی تی سخنگوی صنعت برق اظهار داشت: وضعیت شبکه سراسری برق پایدار می باشد و تلاش ها برای کاهش خاموشی ها ادامه دارد.به گزارش ام آی جی تی به نقل از شبکه خبر، مصطفی رجبی مشهدی با اعلان اینکه کوشش برای بهبودی بیشتر ادامه دارد، گفت: تولید نیروگاه های برق حرارتی در وضعیت پایداری است و میزان تولید برق نیروگاه های حرارتی از ۵۰ هزار مگاوات گذشته است ولی کماکان واحدهای برق آبی گرفتار محدودیت هستند.
سخنگوی صنعت برق اضافه کرد: با برقرار کردن یک ترانس از پست تهرانپارس که روز گذشته حادثه دیده بود، خاموشی در مناطق شرق و شمال شرق استان تهران کاهش یافته و تلاش می شود با برقدار کردن ترانس دوم تا روز شنبه خاموشی های این منطقه بطور کامل مرتفع شود.
رجبی مشهدی افزود: از صنایع عمده که تعطیلات و تعمیرات خودرا به این ایام منتقل کرده اند تشکر می نماییم و برابر با مصوبه هیأت وزیران که در روز گذشته ابلاغ گردید معادل انرژی کاهش یافته که در دوره بعد مورد استفاده قرار می گیرد با تعرفه صفر محاسبه شود.
وی اضافه کرد: علاوه بر آن مشوق هایی نظیر امهال بدهی های مالیاتی و تعهدات بیمه ای این دسته از مشترکان در کارگروهی که تعیین شده در دستور کار و بررسی است.
سخنگوی صنعت برق خاطرنشان ساخت: بر طبق تصمیم های این مصوبه تا اختتام مردادماه، پنجشنبه ها اداره ها و سازمانهای دولتی، بانک ها و سایر نهادهای عمومی تعطیل هستند.
وی اضافه کرد: واحدهای صنعتی که دارای مولد خود تامین برق هستند در سقف برق تولیدی واحد خود، امکان مصرف برق دارند و برق مازاد آنها را شرکت توانیر به نرخ ۳ هزار و ۸۰۰ ریال به ازا هر کیلووات ساعت خریداری می کند.


منبع:

1400/04/18
14:14:40
0.0 / 5
287
تگهای خبر: آب , انرژی , بیمه , تولید
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۱
MIGT انرژی ، توربین، گاز ، ام آی جی تی

migtco.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ام آی جی تی محفوظ است

ام آی جی تی

وبسایت اقتصادی با تمرکز بر نفت و گاز