مدیرعامل شركت توزیع برق اردبیل خبر داد؛

كاهش خاموشی بخش صنایع در استان اردبیل

كاهش خاموشی بخش صنایع در استان اردبیل به گزارش ام آی جی تی مدیرعامل شرکت توزیع برق استان اردبیل اظهار داشت: با خنک شدن هوا در ایام آینده خاموشی در بخش صنعت در استان اردبیل کاسته می شود.حسین قدیمی در گفتگو با خبرنگار مهر، اظهار نمود: اوضاع شبکه برق سراسری با افزایش ظرفیت نیروگاه های تازه و تعمیر شده به نسبت اوایل تابستان بهتر شده و امیدواریم از شدت پیک بار در ساعات اوج کاسته شود.
وی خاطرنشان کرد: سهمیه اعلامی از جانب شرکت توانیر برای استان اردبیل تا ۳۵۰ مگاوات اعلام می شود ولی همچنان با افزایش مصرف برق در سطح استان بخصوص برق خانگی و عمومی روبه رو هستیم که از همین رو امروز مجبور شدیم اعمال خاموشی را به میزان ۱۶ مگاوات داشته باشیم.
مدیرعامل شرکت توزیع برق استان اردبیل اظهار داشت: البته این خاموشی ها با بیان برنامه روزانه انجام شده و اساسا شهروندان با رفتن به سایت شرکت توزیع برق می توانند در جریان برنامه های خاموشی قرار گرفته و برنامه ریزی را در این حوزه انجام دهند.
قدیمی اضافه کرد: ۵۴ مگاوات از افزایش بار مصرف استان در مدیریت مصرف بخش صنعتی و کشاورزی در نظر گرفته شده تا شرایط متعادلی را در مصرف و توان شبکه شاهد باشیم.
وی در بخش دیگری از سخنان خود تصریح کرد: بر مبنای اعلام هواشناسی استان از فردا با خنک شدن هوا امیدواریم کاهش مصرف برق اتفاق بیفتد و حتی محدودیت اعمال شده برای خاموشی صنایع کاسته شود.
قدیمی افزود: در ایام اخیر و با اعمال خاموشی در بخش صنایع گله مندی ها از کاهش تولید محصولات صنعتی و افزایش قیمت آنها نظیر سیمان مطرح بود که مقرر شد در ایام پیک مصرف تا ۵۰ درصد ظرفیت و سایر ایام تا صد درصد تولید سیمان با برقراری برق و فعالیت این مجموعه صورت گیرد.
وی بیان نمود: در فروردین ماه سال جاری با امضای تفاهم نامه ای با صنایع مختلف تلاش کردیم تا همکاری آنها را در روزهای پیک تابستان در تعدیل مصرف انرژی شاهد باشیم که مقرر بود تعطیلات تابستانی و تعمیرات در این ایام اعمال شود که ۷۰ درصد صنایع استان با ما همکاری نزدیکی را داشته اند.
مدیرعامل شرکت توزیع برق استان اردبیل افزود: امیدواریم با بهبود شرایط در نیمه دوم تابستان و کاهش دمای هوا از شدت مصرف برق هم کاسته شود.


منبع:

1400/05/07
11:41:18
0.0 / 5
170
تگهای خبر: انرژی , تولید , شركت , صنعت
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۳
MIGT انرژی ، توربین، گاز ، ام آی جی تی

migtco.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ام آی جی تی محفوظ است

ام آی جی تی

وبسایت اقتصادی با تمرکز بر نفت و گاز