آلودگی نفتی رودخانه اروند مهار گشت

آلودگی نفتی رودخانه اروند مهار گشت به گزارش ام آی جی تی عملیات مهار آلودگی ناشی از مشتقات نفتی در اروند رود توسط تیم عملیاتی مقابله با آلودگی بندر آبادان بعد از ۴ روز به پایان رسید.به گزارش ام آی جی تی به نقل از سازمان بنادر و دریانوردی، بعد از مشاهده آلودگی نفتی در سطح آب رود اروند و نزدیک اسکله های بندر آبادان سریعاً تیم عملیاتی مقابله با آلودگی از بندر آبادان به محل مورد نظر اعزام شد.
تیم عملیاتی مهار آلودگی نفتی بندر آبادان در نخستین اقدام خود با استفاده از یدک کش افشین افرا عملیات خویش را آغاز و برای جلوگیری از گسترش این آلودگی ناشی از مشتقات نفتی در سطح آب این رودخانه از بوم های جاذب هم استفاده نمود.
با توجه به اهمیت مبحث و وسعت این آلودگی که حدوداً از پالایشگاه نفت آبادان تا شیلات این شهرستان که دو کیلومتر طول و ۵۰ متر عرض است، طی تماس تلفنی با بندر خرمشهر اعلام احتیاج به یک تیم معین عملیاتی مقابله با آلودگی شد.
پس از مهار این آلودگی طی عملیات مشارکتی دو تیم مقابله با آلودگی از بندر آبادان و خرمشهر، از دستگاه اسکیمر جهت خروج مواد نفتی به مخازنی که توسط پالایشگاه نفت تهیه شده بود اقدام شد و در مجموع بعد از ۴ روز تلاش همکاران، این عملیات با موفقیت به پایان رسید.
در حال حاضر و با مبادرت به موقع تیم عملیاتی، هیچ آلودگی مشاهده نمی گردد.

1400/06/21
09:40:21
0.0 / 5
222
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۳
MIGT انرژی ، توربین، گاز ، ام آی جی تی

migtco.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ام آی جی تی محفوظ است

ام آی جی تی

وبسایت اقتصادی با تمرکز بر نفت و گاز