در پی كمبود گاز

اروپا به زغال سنگ روی می آورد

اروپا به زغال سنگ روی می آورد با وجود اهداف انرژی سبز بلندپروازانه، اروپا اگر نتواند گاز طبیعی به میزان کافی ذخیره کند، امکان دارد مجبور شود زمستان سال جاری زغال سنگ بیشتری بسوزاند.به گزارش ام آی جی تی به نقل از ایسنا، سیموناس ویلیکیس، کارشناس بازار انرژی اتحادیه اروپا به خبرگزاری تاس روسیه اظهار داشت: قیمت گاز تحت تأثیر ریسک ذخایر گاز ناکافی در آستانه فصل گرمایش زمستان بالاتر می رود. اگر ذخایر حالا پر نشوند و زمستان سردی پیش رو باشد، کشورهای اتحادیه اروپا امکان دارد ناچار شوند از نیروگاه هایی استفاده کنند که بجز گاز با سوختهای دیگری همچون زغال سنگ فعالیت می نمایند تا برق کافی تولید کنند. این سناریو به بلندپروازیهای اتحادیه اروپا برای کاهش انتشار گازهای گلخانه ای لطمه خواهد زد.

قیمت گاز در اروپا طی هفته های اخیر جهش پیدا کرده و قیمت گاز قطب TTF هلند از آغاز سال ۲۵۰ درصد افزایش پیدا کرده است. قیمت گاز در اقتصادهای بزرگ شامل آلمان و فرانسه هم افزایش داشته و به رشد کم سابقه قیمتهای برق منتهی شده است.

کل اروپا همچون انگلیس با نزدیک شدن فصل سرما، به علت ذخایر محدود گاز در سرتاسر این منطقه و تولید نیروی بادی اندک، با افزایش قیمت گاز طبیعی و برق دست و پنجه نرم می کنند.

در انگلیس که دیگر عضو اتحادیه اروپا نیست، افزایش قیمت گاز طبیعی و هوای گرم و ساکن این کشور را وادار کرد یک نیروگاه زغال سوز قدیمی را برای تأمین تقاضای برق باردیگر راه بیاندازد.

بر اساس گزارش اویل پرایس، افزایش قیمت گاز طبیعی سبب تقویت تقاضای جهانی برای زغال سنگ شده است. بانک آمریکایی گلدمن ساکس هفته جاری پیشبینی خود از قیمت زغال سنگ در آسیا را حدودا دو برابر کرد و همینطور پیش بینی نمود به علت قیمت بالای گاز در آستانه فصل سرما، قیمت زغال سنگ حرارتی نیوکاسل در سه ماهه چهارم به ۱۹۰ دلار در هر تن می رسد در حالی پیشبینی قبلی این بانک ۱۰۰ دلار در هر تن بود.

منبع:

1400/06/26
13:48:55
0.0 / 5
184
تگهای خبر: انرژی , تولید , سوخت , قیمت
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۴
MIGT انرژی ، توربین، گاز ، ام آی جی تی

migtco.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ام آی جی تی محفوظ است

ام آی جی تی

وبسایت اقتصادی با تمرکز بر نفت و گاز