خاموشی در کمین پایتخت هند

خاموشی در کمین پایتخت هند سر وزیر دهلی نو روز شنبه نسبت به وقوع بحران برق در پایتخت 20 میلیون نفری هند به سبب کمبود زغال سنگ هشدار داد.به گزارش ام آی جی تی به نقل از ایسنا، آرویند کجریوال از نارندرا مودی، نخست وزیر هند خواست زغال سنگ و گاز بیشتری به نیروگاههای تامین کننده نیروی دهلی اختصاص دهد.

کجریوال در توییتی نوشت: دهلی نو ممکنست با بحران نیرو روبرو شود. من شخصا به این وضعیت چشم دوخته ام. در این نامه آمده است: ذخایر زغال سنگ حداقل یک نیروگاه تمام شده و سایرین به مدت یک تا چهار روز ذخیره دارند. کمیسیون رگولاتور برق مرکزی نیروگاهها را ملزم کرده است به مدت ۱۰ تا ۲۰ روز ذخیره داشته باشند.

قیمت سوختهای تولید نیرو در سراسر جهان بالا رفته است برای اینکه رشد صنعتی، تقاضا برای برق را بالا برده و موجب کمبود عرضه زغال سنگ و گاز طبیعی مایع شده است.

رویترز روز جمعه گزارش کرده بود در هند بیش از نیمی از ۱۳۵ نیروگاه زغال سوز که حدود ۷۰ درصد از برق این کشور را تامین می کنند، ذخایر سوخت به مدت کمتر از سه روز دارند.

کجریوال در نامه ای به مودی که در شبکه اجتماعی منتشر شد، اعلام نمود کمبود زغال سنگ به مدت سه ماه متوالی ادامه پیدا کرده و نیروگاههای زغال سوز را که سوخت کافی ندارند، تحت فشار قرار داده است.

با این حال دولت فدرال به مردم اطمینان داده است که میزان کافی برق در کشور وجود دارد.

تقاضا برای نیروی صنعتی بعد از موج دوم شیوع ویروس کرونا در هند بالا رفته و فعالیت اقتصادی بالاتر مصرف زغال سنگ را در این کشور که دومین مصرف کننده بزرگ زغال سنگ در جهان است، افزایش داده است. افزایش اختلاف بین قیمتهای داخلی پایینتر و قیمتهای جهانی بالاتر، واردات زغال سنگ را غیراقتصادی کرده و نیروگاههای هندی برای تامین خوراک در شرایطی که سطح ذخایر آنها به رکورد پایینی سقوط کرده، به تقلا افتاده اند.

وزارت نیروی فدرال هند روز شنبه بعد از هشدار نسبت به خاموشی پایتخت به سبب کمبود زغال سنگ، اعلام نمود وزارت نفت تامین گاز را تسهیل خواهدنمود تا فعالیت دو نیروگاه گازسوز در دهلی را امکان پذیر کند.

بر اساس گزارش رویترز، شرکت دولتی NTPC که بزرگترین تولیدکننده برق هند است، دستور یافته است موجودی زغال سنگ دو نیروگاه زغال سوز در نزدیکی دهلی نو را افزایش دهد تا تامین کافی خوراک آنها را تضمین کند.
1400/07/19
00:01:31
0.0 / 5
227
تگهای خبر: تولید , سوخت , شركت , صنعت
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۴
MIGT انرژی ، توربین، گاز ، ام آی جی تی

migtco.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ام آی جی تی محفوظ است

ام آی جی تی

وبسایت اقتصادی با تمرکز بر نفت و گاز