راه اندازی 10 هزار مگاوات نیروگاه جدید تا سال 1403

راه اندازی 10 هزار مگاوات نیروگاه جدید تا سال 1403 به گزارش ام آی جی تی معاون برق و انرژی وزیر نیرو اظهار داشت: با تلاش همه جانبه وزارت صمت و نیرو، تفاهمنامه راه اندازی ۱۰هزار مگاوات نیروگاه شرکتهای صنعتی و معدنی آماده شده و تا تابستان سال ۱۴۰۳ این نیروگاه ها وارد مدار می شوند.


به گزارش ام آی جی تی به نقل از ایسنا، همایون حایری امروز در مراسم امضای تفاهمنامه همکاری وزارت نیرو و وزارت صنعت، معدن و تجارت در زمینه ایجاد حداقل ۱۰ هزار مگاوات ظرفیت جدید نیروگاهی با اشاره به اینکه مصرف سالانه انرژی صنایع حدود ۱۰۰ میلیارد کیلووات ساعت است، اظهار نمود: یعنی از مجموع انرژی مصرفی داخل کشور ۳۷ درصد در ارتباط با صنایع است که نزدیک به ۴۰ میلیارد کیلووات ساعت آن در ارتباط با مصرف صنایع پر رونق فولادی است.
وی اظهار نمود: این تفاهمنامه در جهت تأمین برق مطمئن و پایدار در بخش صنعت و معدن کشور تهیه شده و تابستان سال ۱۴۰۳ این میزان ظرفیت نیروگاهی در مدار قرار خواهد گرفت.
حایری با تکیه بر این که بسته حمایتی ویژه ای هم در جهت این تفاهمنامه برای سرمایه گذاران تدارک دیده شده است، اظهار داشت: این بسته صنایع کشور را از تأمین برق پایدار و مطمئن بهره مند خواهد ساخت، نیازهای توسعه آنها را پاسخ داده و کمکی هم به صنعت برق کشور در بخش تولید خواهد نمود.
معاون برق و انرژی وزیر نیرو ضمن اشاره به این که هم اکنون توان پیک مصرف غیر همزمان کل صنایع حدود ۲۲ هزار مگاوات و توان مصرف همزمان آن حدود ۱۷ هزار مگاوات است، اظهار نمود: این تفاهمنامه تضمین کننده تولید برق برای صنایع مخصوصاً در دوران پیشرفت صنایع است.
به قول وی این همکاری بین دو وزارت خانه می تواند نقطه عطفی برای سایر فعالیتهای مشترک باشد و دستاوردهای اقتصادی قابل توجهی را برای دو وزارت خانه داشته باشد.
وی ضمن اشاره به این که با تکنولوژی پیشرفته ای که در صنعت برق وجود دارد کارهای مهم دیگری هم میتوان انجام داد، اظهار داشت: با این تکنولوژی های پیشرفته میتوان شفت توربین های بزرگ و ورقه های هسته ژنراتورها و ترانس ها را ساخت، چون که سالانه حدود ۱۰۰ هزار مگاوات آمپر ترانس داخل شبکه نصب می شود.
وی ابراز امیدواری کرد این اتحاد و تفاهم میان دو وزارت خانه نیرو و صمت باعث توسعه اقتصادی بیشتر برای کشور شود.
منبع:

1400/07/20
10:48:51
0.0 / 5
219
تگهای خبر: انرژی , تجارت , توربین , تولید
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۴
MIGT انرژی ، توربین، گاز ، ام آی جی تی

migtco.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ام آی جی تی محفوظ است

ام آی جی تی

وبسایت اقتصادی با تمرکز بر نفت و گاز