رئیس جمهور روسیه:

فعالیت نورد استریم-۲ بمحض صدور مجوز شروع می شود

فعالیت نورد استریم-۲ بمحض صدور مجوز شروع می شود ولادیمیر پوتین ضمن اشاره به تکمیل بخش دوم نورد-استریم2 اظهار داشت: بمحض صدور مجوزها توسط برنامه ریز آلمانی تزریق گاز در خطوط لوله شروع می شود.


به گزارش ام آی جی تی به نقل از رویترز، ولادیمیر پوتین روز پنجشنبه (۲۹ مهرماه) اعلام نمود که روسیه می تواند بمحض دریافت چراغ سبز از آلمان، گاز طبیعی را با خط لوله نورد استریم -۲ به اروپا ارسال نماید.
وی سیاست های اتحادیه اروپا در حوزه انرژی را دلیل اصلی بحران گاز و قیمت های بالای این حامل انرژی دانست. انتظار می رود این خط لوله، که توسط گازپروم و شریکان اروپایی آن تامین مالی می شود، از یک برنامه ریز آلمانی برای شروع فروش تجاری گاز طبیعی، مجوز دریافت کند، هرچند روند تأیید آن ممکنست چند ماه طول بکشد.
پوتین در یک برنامه تلویزیونی اظهار داشت: اگر برنامه ریز آلمانی مجوز عرضه خودرا فردا بدهد، عرضه ۱۷ میلیارد و ۵۰۰ میلیون مترمکعب پس فردا شروع می شود.
رئیس جمهور روسیه اشاره کرد که این کشور درحال تکمیل بخش دوم خط لوله نورد استریم -۲ است و از اواسط تا اختتام ماه دسامبر گاز به آن تزریق می شود.
اپراتور این خط لوله که گاز روسیه را از بستر دریای بالتیک به اروپا منتقل می کند، روز دوشنبه (۲۶ مهرماه) اعلام نموده بود که گاز به اولین بخش این خط لوله تزریق شده است. مراحل نخست راه اندازی بخش دوم نورد استریم -۲ همچنان ادامه دارد.

1400/08/03
10:12:21
0.0 / 5
240
تگهای خبر: انرژی , راه اندازی , قیمت , كشور
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۱
MIGT انرژی ، توربین، گاز ، ام آی جی تی

migtco.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ام آی جی تی محفوظ است

ام آی جی تی

وبسایت اقتصادی با تمرکز بر نفت و گاز