سالی 2 و نیم میلیون تن قیر در داخل مصرف می شود

سالی 2 و نیم میلیون تن قیر در داخل مصرف می شود به گزارش ام آی جی تی مشاور وزیر راه و شهرسازی در امور پروژه های عمرانی اظهار داشت: سالانه ۲.۵ میلیون تن قیر در داخل مصرف و همین مقدار صادر می شود.به گزارش ام آی جی تی به نقل از مهر، سید حسین میرشفیع امروز در سیزدهمین همایش قیر و آسفالت ضمن اشاره به اسرافی که در زمینه مدیریت مصرف قیر داریم، اظهار داشت: اختصاص قیر باید به صورت مداوم به پروژه های عمرانی صورت گیرد. ما در سال ۲.۵ میلیون تن مصرف داخلی قیر داریم و مابقی آنرا که حدود همین مقدار است، صادر می نماییم.
وی اضافه کرد: قیرسازان در شرایطی هستند که ۳۰ درصد محصول خویش را ارزان تر از بازارهای خلیج فارس می فروشند که خسارت زیادی به آنها وارد می نماید.
مشاور وزیر راه و شهرسازی در امور پروژه های عمرانی خاطرنشان کرد: شدت مصرف انرژی شامل نفت، گاز و برق در کشور بالاست و به سرعت درحال مصرف انرژی هستیم که سبب شده بهره وری تولید فرآورده های نفتی همچون قیر کاهش پیدا کند. این در شرایطی است که توانایی فنی انواع قیر را در کشور داریم و با اصلاح آنها و افزایش کیفیت قیر، مصرف این محصول کاسته می شود.
میرشفیع به اهمیت مدیریت مصرف قیر در ارتقای کیفیت آسفالت اشاره نمود و اضافه کرد: کنترل کیفیت قیر در همه مراحل از زمان تولید تا مصرف در پروژه را شروع کرده ایم. در همه کارخانه های قیر و آسفالت، آزمایشگاه کنترل کیفیت به راه افتاده است. همینطور برای اپراتورهای شرکتهای قیرساز، دوره های آموزشی برگزار کرده ایم.
وی ضمن اشاره به فرسوده بودن تجهیزات کارخانه های تولید قیر که سهم بسزایی در کاهش کیفیت محصول دارند، خاطرنشان کرد: اگر اپراتور کارخانه قیر و همینطور اپراتور فینیشینگ قیر در سر پروژه از دانش کافی برخوردار نباشند، تمام پروتکلهای کاهش مصرف قیر را زیر سوال خواهند برد.


منبع:

1400/08/19
12:16:50
0.0 / 5
347
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۵
MIGT انرژی ، توربین، گاز ، ام آی جی تی

migtco.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ام آی جی تی محفوظ است

ام آی جی تی

وبسایت اقتصادی با تمرکز بر نفت و گاز