مدیرعامل شركت گاز استان همدان خبر داد:

افزایش ۱۴ درصدی مصرف گاز در همدان

افزایش ۱۴ درصدی مصرف گاز در همدان همدان مدیرعامل شرکت گاز استان همدان اظهار داشت: مشترکان گاز طبیعی استان از آغاز سال تاکنون، دو میلیارد و ۲۶۶ متر مکعب گاز مصرف کرده اند که نسبت به مدت مشابه سال قبل، افزایش ۱۴ درصدی داشته است.


به گزارش ام آی جی تی به نقل از ایسنا، عبدالله فیاض دوشنبه یکم آذرماه در نشست خبری ضمن اشاره به این که مشترکان گاز طبیعی استان در هشت ماه سال قبل حدود یک میلیارد و ۹۷۳ میلیون متر مکعب گاز طبیعی مصرف کردند، اضافه کرد: در سال ۱۳۹۹ برداشت گاز در استان، دو میلیارد و ۲۸۶ میلیون و ۵۱۰ متر مکعب و در سال ۱۳۹۸ یک میلیارد و ۹۹۵ میلیون و ۷۹۸ متر مکعب بود.
وی با بیان اینکه۵۴۰ میلیون متر مکعب از گاز مصرفی همدان به مشترکان خانگی و تجاری متعلق می باشد، خاطرنشان کرد: هم اکنون ۳۱ شهر و هزار و ۳۶ روستای استان همدان گاز رسانی شده است، علاوه بر این ۱۰۰ درصد جمعیت شهری و ۹۹.۸ درصد جمعیت روستایی استان هم از شبکه گازرسانی بهره مند هستند.
فیاض تعداد مشترکان گاز استان همدان را ۶۶۳ هزار و ۸۶۱ دانست و مطرح کرد: همینطور ۴۴۵ هزار و ۵۸۵ مشترک شهری و ۲۱۸ هزار و ۲۷۶ مشترک روستایی در استان وجود دارد.
مدیرعامل شرکت گاز استان همدان با اشاره به اینکه ۳۸ درصد مشترکان گاز طبیعی استان مشترک صنعتی و ۶۲ درصد هم مشترک خانگی هستند، اعلام نمود: ۳۵۲ هزار مشترک بد مصرف در استان همدان گزارش شده که مصرف گاز آنها بیش از اندازه مجاز است.
وی مطالبات شرکت گاز استان از مشترکان گاز را بیشتر از ۲۱۲ میلیارد تومان عنوان نمود و اضافه کرد: تاکنون۱۷ درصد از مشترکان گاز استان شامل طرح بخشودگی قبض مشترکان کم مصرف شده اند که مبلغ گاز آنها معادل ۷۶۰ میلیون تومان است.
فیاض در ادامه به مصرف گاز نیروگاه شهید مفتح اشاره نمود و اضافه کرد: مصرف گاز این نیروگاه در هشت ماه نخست سال، ۷۵ درصد افزایش پیدا کرده است همینطور با عنایت به افزایش تولید این نیروگاه برای جبران کمبود برق کشور، مصرف گاز نیروگاه از ۵۱۱ میلیون متر مکعب سال ۱۳۹۹ به ۸۹۲ میلیون متر مکعب امسال افزایش پیدا کرده است.
وی با اشاره به اینکه تابحال ۹۶۱ کیلومتر خط انتقال گاز، ۹ هزار و ۶۷۰ کیلومتر شبکه تغذیه و توزیع در استان اجرا شده است، افزود: پروژه گازرسانی به چهار روستای استان در دست اقدام است، همینطور در استان ۳۳ روستای کمتر از ۲۰ خانوار دارد و بر مبنای قانون تنها روستاهای بالای ۲۰ خانوار مشمول گازرسانی می شوند.
مدیرعامل شرکت گاز استان همدان ضمن اشاره به این که در فصل سرما قطعی گاز در استان نخواهیم داشت، تصریح کرد: در سال ۱۳۹۹، ۱۳ تن در استان بر اثر حوادث گاز طبیعی جان خویش را دست دادند که بیشترین دلیل آن استنشاق گازی منواکسید کربن بوده است، همینطور در سال ۱۳۹۹ حدود ۳۳۹ میلیون تومان و سالجاری هم ۳۴۵ میلیون تومان به مشترکان، خسارت وارد شده است.1400/09/01
16:21:35
0.0 / 5
212
تگهای خبر: تولید , شركت , صنعت , كشور
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۴
MIGT انرژی ، توربین، گاز ، ام آی جی تی

migtco.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ام آی جی تی محفوظ است

ام آی جی تی

وبسایت اقتصادی با تمرکز بر نفت و گاز