چند میلیون مشترک متحمل جریمه گازی می شوند؟

چند میلیون مشترک متحمل جریمه گازی می شوند؟ به گزارش ام آی جی تی سخنگوی شرکت ملی گاز اظهار داشت: ۲۵ درصد مشترکان صنعت گاز پرمصرف هستند و قرار شده که از این ماه جرایم سنگینی برای آنها اعمال شود.


محمد عسگری در گفت و گو با ایسنا، ضمن اشاره به اجرای طرح جریمه مشترکان پرمصرف، اظهار نمود: این طرح به منظور مدیریت مصرف از ماه جاری اجرا می گردد و برای آن هم دستورالعمل هایی تعریف شده است.
وی ضمن اشاره به آخرین وضعیت مصرف گاز در کشور اظهار داشت: هم اکنون میزان مصرف روی ۵۳۶ میلیون مترمکعب است که به صورت میانگین در آبان ماه نسبت به سال قبل حدود ۱۰۰ میلیون متر مکعب افزایش مصرف داشته ایم.
سخنگوی شرکت ملی گاز اظهار نمود: لازم است مشترکان با انجام اقدام های ساده ای مانند تنظیم دمای رفاه ۱۸ تا ۲۱ درجه سانتی گراد، پوشیدن لباس های گرم، محدود کردن فضای گرمایشی در منازل، خاموش کردن وسایل گرمایشی زمان ترک منازل و اماکن دولتی و اجتماعی، ما را در بخش مصرف همراهی کنند تا بتوانیم بی دغدغه زمستان سال جاری را هم پشت سر بگذاریم.
به قول عسگری این اقدامات می تواند تا ۱۰ درصد ذخیره انرژی را به دنبال داشته باشد و به ما این امکان را می دهد تا در تأمین گاز نیروگاه ها و بخش خانگی و تجاری در فصل سرد، مشکل خاصی نداشته باشیم.
به گزارش ام آی جی تی به نقل از ایسنا، روز گذشته جواد اوجی- وزیر نفت، با دعوت از مردم برای مصرف بهینه گاز از افزایش تعرفه ها و جرائم برای مشترکان پرمصرف و بدمصرف گاز از یکم آذرماه اطلاع داد و اظهار داشت: مشترکانی که در سقف الگوی مصرف هستند، تشویق و مشترکان بدمصرف همان گونه که بارها هم اعلام کردیم جریمه می شوند.
وی درباره میزان افزایش قیمت برای مشترکان پرمصرف هم اظهار نمود: قیمت گاز به صورت پلکانی و در ۱۲ پله برای مشترکان محاسبه می شود، مشترکانی که در سه پله نخست هستند همان قیمت گاز سال گذشته محاسبه می شود و هیچ افزایش قیمتی داده نخواهد شد، اما مشترکان پر مصرف و خارج از الگوی مصرف به صورت پلکانی شامل جریمه می شوند.
به قول وزیر نفت بیشترین یارانه انرژی را مشترکان پرمصرف دریافت می کنند که نشان دهنده آن است عدالت اجتماعی رعایت نشده است، با این وجود مبنای افزایش تعرفه گاز مشترکان پر مصرف قیمت گاز صادراتی نیست و خیلی پایین تر از آن است و به صوت پلکانی محاسبه می شود.
منبع:

1400/09/01
22:58:01
0.0 / 5
420
تگهای خبر: آب , انرژی , شركت , صادرات
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۳
MIGT انرژی ، توربین، گاز ، ام آی جی تی

migtco.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ام آی جی تی محفوظ است

ام آی جی تی

وبسایت اقتصادی با تمرکز بر نفت و گاز