اخطار درباره ارزانی بیش از اندازه نیروی بادی

اخطار درباره ارزانی بیش از اندازه نیروی بادی به گزارش ام آی جی تی مدیر شرکت زیمنس گمسا اخطار داد رقابت یک دهه ای برای کاهش هزینه تولید نیروی بادی امکان دارد ادامه پیدا نکند چونکه توان مالی تولیدکنندگان توربین برای ادامه سرمایه گذاری در فناوریهای جدید را می کاهد.به گزارش ام آی جی تی به نقل از ایسنا، رونق سرمایه گذاری در انرژی سبز برای پرداختن به تغییرات اقلیمی کمک کرده است هزینه نیروی بادی به سطحی کاهش پیدا کند که می تواند با سوختهای فسیلی مانند زغال سنگ و گاز طبیعی رقابت کند.

آندریاس نوئن، مدیر اجرایی زیمنس گمسا به رویترز اظهار داشت: آنچه به شکل روشنی به آن دست یافتیم این است که نیروی بادی حالا ارزانتر از هر منبع دیگری است اما بر این باورم که نباید آنرا بیش از اندازه ارزان نماییم.

طبق تحقیقات برن اشتاین، در اروپا نیروی بادی و خورشیدی هم اکنون به میزان قابل توجهی ارزانتر از زغال سنگ، گاز طبیعی و نیروی هسته ای است.

تقاضا برای توربینهای بادی تحت تأثیر گذار سبز در رکورد بالایی قرار دارد اما قیمتهای پایینتر و رقابت فزاینده، حاشیه سود را منقبض کرده است.

مدیر شرکت زیمنس گمسا اظهار داشت: ما احیانا نیروی بادی را بیش از اندازه ارزان کرده ایم. توانایی صنعت برای ادامه سرمایه گذاری در فناوریهای جدید و کارخانه ها در صورت ادامه کاهش هزینه نیروی بادی با این نرخ، کاهش پیدا خواهد نمود.

حاشیه سود عملیاتی سازندگان توربین بادی به علت هزینه های رو به رشد ناشی از کمبود عرضه و قیمتهای بالای مواد خامی مانند فولاد، کوچک شده است.

زیمنس گمسا و رقیب اصلی اش شرکت وستاس اعلام نموده اند توانسته اند بخشی از هزینه های بالاتر را به مصرف کنندگان منتقل کنند که احیانا به تدریج در قیمت های بالاتر مناقصه و توافقهای خرید نیرو انعکاس خواهد یافت.

وستاس اوایل ماه میلادی جاری دورنمای سال ۲۰۲۱ خویش را برای بار دوم امسال تنزل داد و الان حاشیه سود عملیاتی چهار درصد را به جای ۵.۷ درصد برآورد قبلی، پیشبینی می کند که با هدف بلندمدت برای حاشیه سود ۱۰ درصدی فاصله بسیاری دارد.

زیمنس گمسا هم در هدف بلندمدت برای حاشیه سود هشت تا ۱۰ درصدی تجدیدنظر کرده و به جای سال ۲۰۲۳ انتظار دارد در سال ۲۰۲۴ یا ۲۰۲۵ به این هدف برسد.

دولتهای سراسر جهان درحال آخر دادن به یارانه های سخاوتمندانه برای نیروی بادی هستند و قراردادهای رقابتی تر را برگزیده و به سازندگان پروژه ای علاقمندند که پایینترین قیمت را پیشنهاد می کنند.

بر اساس گزارش رویترز، مدیر اجرایی زیمنس گمسا اظهار داشت: ما باید سیستمهای مناقصه را در آینده تغییر دهیم و معیاری مانند اشتغالزایی محلی به جای تمرکز به قیمت در نظر گرفته شود.
1400/09/07
13:41:52
0.0 / 5
373
تگهای خبر: انرژی , توربین , تولید , خرید
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۳
MIGT انرژی ، توربین، گاز ، ام آی جی تی

migtco.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ام آی جی تی محفوظ است

ام آی جی تی

وبسایت اقتصادی با تمرکز بر نفت و گاز