تبادل انرژی کشور چقدر است؟

تبادل انرژی کشور چقدر است؟ به گزارش ام آی جی تی طبق اعلام مدیرعامل شرکت مدیریت شبکه برق ایران هم اکنون تبادل انرژی بگونه ای است که از سه کشور برق را وارد و به سه یا چهار کشور برق صادر می نماییم. مجموع تبادل انرژی ما حدود یک درصد از کل مصرف انرژی روزانه کشور بوده که تاثیری روی مصرف کل برق ندارد.


به گزارش ام آی جی تی به نقل از ایسنا، مصطفی رجبی مشهدی با اشاره به اینکه اولویت اول وزارت نیرو تأمین برق داخل کشور است که میزان اندک تبادل انرژی تاثیری بر آن ندارد، اظهار نمود: آن چیزی که در این فصل محدودیت ایجاد می کند، سوخت رسانی به نیروگاه ها و تأمین سوخت است.
به قول وی هم اکنون مصرف بخش خانگی و تجاری در این روزها حدود ۶۰۰ میلیون متر مکعب در روز ارزیابی شده که در مواقعی بیشتر هم می شود. در این روزها با کاهش مصرف، مثلاً با کم کردن یک درجه ای دمای خانه، میتوان حدود ۶ درصد در مصرف گاز صرفه جویی کرد. کاهش مصرف انرژی با تغییر عادات غلط کار دشواری نیست و میتوان حتی با ۱۰ درصد کاهش مصرف، در تأمین گاز و برق همه هموطنان سهیم شد.
سخنگوی صنعت برق اضافه کرد: هم اکنون مصرف حدود ۸۵ درصد از مشترکان برق پایین تر از الگوی مصرف است و فقط ۱۵ درصد پرمصرف هستند و از این ۱۵ درصد، دو درصد دو برابر الگوی تعیین شده مصرف می کنند. حتی اگر همین عده کم هم رعایت نمایند، می شود برق همگان را تأمین کرد؛ یعنی می شود با یک همکاری در فصل سرد، حتی از روشنایی معابر خیابانی هم کم نکرد. مشترکان بدانند که خاموش کردن حتی یک لامپ می تواند بسیار کمک کننده باشد.
رجبی مشهدی در مورد مصرف انرژی در بانکها و ادارت هم اظهار داشت: در مورد مصرف بخش اداری از امروز نظارت های ما افزایش می یابد. بخش های عمومی ساختمان ها و ادارات می توانند دما بیرون را داشته باشند و نیازی به دستگاههای گرمایشی ندارند. همینطور عایق بندی ساختمان ها می تواند ۴۰ تا ۵۰ درصد از اتلاف انرژی جلوگیری و کاهش مصرف در ساختمان را به دنبال داشته باشد. از زمینه از هموطنان می خواهیم که اگر با ادارات یا بانک هایی روبه رو شدند که اتلاف انرژی داشتند، تذکر دهند و یا با همکاران ما در شرکتهای توزیع با شماره ۱۲۱ تماس بگیرند تا در اسرع وقت بررسی های لازم انجام و با این موارد برخورد شود.1400/09/11
14:29:31
0.0 / 5
256
تگهای خبر: انرژی , دستگاه , سوخت , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۲
MIGT انرژی ، توربین، گاز ، ام آی جی تی

migtco.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ام آی جی تی محفوظ است

ام آی جی تی

وبسایت اقتصادی با تمرکز بر نفت و گاز