وزیر نفت:

تکلیف دبیرکل اوپک تا ماه آینده مشخص می شود

تکلیف دبیرکل اوپک تا ماه آینده مشخص می شود به گزارش ام آی جی تی وزیر نفت اظهار داشت: تا یک ماه آینده تکلیف دبیرکل جدید سازمان کشورهای صادرکننده نفت (اوپک) مشخص می شود.



به گزارش ام آی جی تی به نقل از وزارت نفت، جواد اوجی بعد از آخر یکصد و هشتاد و دومین نشست اوپک اظهار نمود: در این جلسه مسائل مدیریتی اوپک از قبیل موضوعات اداری و مالی بررسی گردید.
وی دیگر بحث این نشست را انتخاب دبیرکل جدید این سازمان اعلام نمود و اضافه کرد: دبیرکلی محمد سانوسی بارکیندو، اوت ۲۰۲۲ (مردادماه ۱۴۰۱) تمام می شود.
وزیر نفت با اشاره به اینکه در نشست امروز اعلام گردید کشورهای عضو اوپک نامزد خویش را برای دبیرکل تا یک ماه آینده اعلام کنند، خاطرنشان کرد: تا یک ماه آینده تکلیف دبیرکل جدید اوپک مشخص می شود.
گفتنی است، اعضای اوپک در جریان برگزاری یکصد و هشتاد و دومین نشست عادی برونو ژان ریچارد ایتوا، وزیر نفت کنگو را بعنوان رئیس دوره ای نشست های اوپک، گابریل امباگا اوبیانگ لیما، وزیر صنعت، معدن و انرژی، رئیس علی البدل دوره ای اوپک و علاء الیاسری، نماینده عراق در هیئت عامل اوپک را بعنوان رئیس هیئت عامل این سازمان در سال ۲۰۲۲ برگزیدند.


منبع:

1400/09/11
23:21:27
0.0 / 5
253
تگهای خبر: انرژی , اوپك , سازمان , صنعت
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۴
MIGT انرژی ، توربین، گاز ، ام آی جی تی

migtco.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ام آی جی تی محفوظ است

ام آی جی تی

وبسایت اقتصادی با تمرکز بر نفت و گاز