نفت چگونه به ۳۸۰ دلار در هر بشکه می رسد؟

نفت چگونه به ۳۸۰ دلار در هر بشکه می رسد؟ به گزارش ام آی جی تی شرکت لوک اویل در گزارش انرژی بلندمدت پیش بینی نمود قیمت هر بشکه نفت در هر سه سناریو برای توسعه انرژی جهانی تا آخر سال ۲۰۵۰ از ۱۰۰ دلار در هر بشکه فراتر می رود و تورم و قیمت بالای کربن احیانا قیمت نفت را به ۳۸۰ دلار در هر بشکه می رساند.به گزارش ام آی جی تی به نقل از ایسنا، در سناریوی "دگرگونی" لوک اویل، حذف سریع تر نفت و گاز و توسعه سریع و موثر انرژی تجدیدپذیر و حمل و نقل برقی فرض گرفته شده است. در این سناریو تمرکز جهانی روی تغییرات اقلیمی است که به رسیدن اقتصادهای جهان به سطح کربن خنثی تا سال ۲۰۵۰ منتهی می شود و انرژی و صنعت جهانی دستخوش تغییرات اساسی می شود.

لوک اویل اعلام نمود تورم امکان دارد دسترسی پذیری مصرف کنندگان به انرژی در سال ۲۰۱۵ را کم کند و در سناریوی "دگرگونی"، نفت می تواند در سال ۲۰۵۰ به ۳۸۰ دلار در هر بشکه صعود کرد و تورم سبب بزرگترین افزایش قیمت نفت خواهد شد. قیمتهای کربن هم ۷۰ دلار به قیمت هر بشکه نفت اضافه می کند.

دو سناریوی دیگر که لوک اویل درباره چشم انداز انرژی جهانی تا سال ۲۰۵۰ صحبت کرده است، یکی سناریوی "تحول" بر مبنای سیاست انرژی بین المللی و برنامه های ملی جاری با در نظر گرفتن توانمندیهای فناوری موجود و دیگری سناریوی "تعادل" است که فرض می گیرد بین اهداف اقلیمی و توسعه اقتصادی موازنه ای ایجاد می شود.

حتی در سناریوی "تحول" قیمتهای نفت از ۱۰۰ دلار در سال ۲۰۵۰ عبور می کند و طبق پیشبینی لوک اویل، به ۱۲۸ دلار در هر بشکه می رسد. در سناریوی "تعادل"، قیمت نفت در سال ۲۰۵۰ حدود ۲۰۰ دلار (۱۹۷ دلار در هر بشکه) پیشبینی می شود و تورم علت عمده قیمت بالاتر است.

لوک اویل که دومین تولیدکننده بزرگ نفت در روسیه بعد از روس نفت می باشد، اخطار داد کمبود سرمایه گذاری می تواند به کمبود پایدار عرضه در بازار و افزایش نوسان قیمت منجر شود.

واگیت الکپروف، مدیرعامل و رئیس لوک اویل اظهار نمود: واضح است که پیشبینی های انجام شده در ابتدای پاندمی که تاکید می کردند جهان در سال ۲۰۱۹ به اوج مصرف نفت رسیده است، اشتباه بوده است. برعکس ما با ریسک کمبود انرژی جهانی به علت سال ها عدم سرمایه گذاری در صنعت به علت شوکهای قیمت و بلندپروازی برای توقف هر چه سریع تر استفاده از سوختهای فسیلی روبرو می باشیم.

بر اساس گزارش اویل پرایس، الکپروف جدید ترین مدیر انرژی در صنعت نفت می باشد که درباره نوسان فزاینده و قیمتهای بالاتر نفت به علت سرمایه گذاری ناکافی در عرضه جدید به منظور جبران افت تولید میادین نفتی قدیمی اخطار می دهد.
1400/09/29
09:49:36
0.0 / 5
190
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۴
MIGT انرژی ، توربین، گاز ، ام آی جی تی

migtco.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ام آی جی تی محفوظ است

ام آی جی تی

وبسایت اقتصادی با تمرکز بر نفت و گاز