ارزیابی امکان تغییر توافق اوپک پلاس هنوز زود است

ارزیابی امکان تغییر توافق اوپک پلاس هنوز زود است ام آی جی تی: معاون نخست وزیر روسیه اعلام نمود این کشور بر این باور است که هنوز زود است شدنی بودن تغییر پارامترهای توافق کاهش تولید نفت میان تولیدکنندگان اوپک و غیراوپک ارزیابی شود.به گزارش ام آی جی تی به نقل از ایسنا، خبرگزاری اینترفکس به نقل از الکساندر نواک نوشت: تولیدکنندگان نفت اوپک پلاس درباره سیاست تولید نفت در چهارم ژانویه (۱۴ دی) گفت و گو خواهند کرد.

در این بین، دو منبع مطلع به رویترز گفتند: نرخ پایبندی اعضای اوپک پلاس به توافق محدودیت عرضه از ۱۱۶ درصد در اکتبر به ۱۱۷ درصد در نوامبر افزوده شد که نشان میدهد سطح تولید بسیار پایینتر از اهداف توافق شده، مانده است. نرخ پایبندی ۱۰ عضو اوپک که در این توافق مشارکت دارند، ۱۲۲ درصد و نرخ پایبندی تولیدکنندگان غیرعضو اوپک ۱۰۷ درصد بوده است.

آژانس بین المللی انرژی در گزارش دسامبر بازار نفت خود اعلام نمود اوپک پلاس ماه گذشته ۶۵۰ هزار بشکه در روز پایینتر از سقف توافق شده نفت ساخته است در صورتیکه این رقم در اکتبر ۷۳۰ هزار بشکه در روز بوده است.

آمار اوپک پلاس نشان میدهد نیجریه و آنگولا که تولیدکنندگان غرب آفریقای عضو این گروه هستند، همچنان برای رسیدن به هدف تولید اوپک مشکل دارند و نرخ پایبندی آنگولا به محدودیت عرضه اوایل امسال به حدود ۳۰۰ درصد رسید. نرخ پایبندی نیجریه ماه گذشته در پی افزایش ملایم تولید، ۱۰ درصد کم شد و به ۲۳۹ درصد رسید. این دو کشور به سبب کاهش سرمایه گذاری، استمرار مسائل تعمیراتی و خروج شرکتهای انرژی بین المللی، در سال های اخیر نتوانسته اند اهداف تولید نفت را محقق کنند.

بر اساس گزارش رویترز، تولید نفت و میعانات گازی روسیه که شامل توافق نمی گردد، در دسامبر نسبت به نوامبر تا حدود زیادی ثابت بوده است.

منبع:

1400/09/30
14:24:52
0.0 / 5
204
تگهای خبر: انرژی , اوپك , تولید , تولید نفت
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۲
MIGT انرژی ، توربین، گاز ، ام آی جی تی

migtco.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ام آی جی تی محفوظ است

ام آی جی تی

وبسایت اقتصادی با تمرکز بر نفت و گاز