در اقتصاد انرژی های تجدیدپذیر به دنبال ایجاد تحول هستیم

در اقتصاد انرژی های تجدیدپذیر به دنبال ایجاد تحول هستیم به گزارش ام آی جی تی مرکزی رئیس سازمان انرژی های تجدیدپذیر وزارت نیرو اظهار داشت: در اقتصاد انرژی های تجدیدپذیر به دنبال ایجاد تحول هستیم.


محمود کمانی دوم دیماه ۱۴۰۰ در آیین افتتاح نخستین خط تولید سلول های خورشیدی در شرکت مانا انرژی پاک در شهرستان خمین، اظهار نمود: در رتبه تاریخی و مهمی در بحث انرژی کشور قرار داریم، در دهه ۷۰ تعدادی از دانشمندان ایران را در میان ۵ کشور بزرگ در میان تولیدکنندگان توربین قرار دادند و شرکت مانا انرژی پاک می تواند منشایی برای تولید سلول های خورشیدی باشد.
وی با اشاره به اینکه وابستگی به انرژی خورشیدی برای کشور صدمه زاست، اظهار داشت: راه اندازی ۱۰ هزار مگاوات انرژی تجدید پذیر در وزارت نیرو درحال پیگیری است، هم اکنون ۹۰۰ مگاوات تولید انرژی تجدیدپذیر در کشورانجام می گیرد و باید ظرف ۴ سال به ۱۰ هزار مگاوات برسیم. وزارت نیرو از این حوزه درحال حمایت است و برای پیش از پیک ۱۴۰۱ به دنبال ایجاد ۵۰۰ مگاوات انرژی تجدیدپذیر هستیم.
رئیس سازمان انرژی های تجدیدپذیر خاطرنشان کرد: در اقتصاد انرژی های تجدید پذیر به دنبال ایجاد تحول هستیم و مدلهای مختلف برای عقد قرارداد ایجاد می نماییم که شامل قرار داد با حوزه صنعت، صادرات برق تجدیدپذیر و استفاده از انرژی تجدید پذیر برای ارزهای دیجیتالی می شود و منابعی برای خرید برق از این نیروگاه های کوچک و پشت بامی دیده شده است.
کمانی افزود: کشور پتانسیل بالایی دارد و حدود بیشتر از ۱۰۰ هزار مگاوات ظرفیت انرژی خورشیدی و ۴۰ هزار مگاوات انرژی بادی دیده شده است که میتوان جایگاه ویژه ای را در این عرصه در اختیار داشت، همینطور استفاده از نخبگان فعال در این صنعت بسیار اهمیت دارد.
منبع:

1400/10/03
18:38:29
0.0 / 5
191
تگهای خبر: انرژی , توربین , تولید , خرید
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۴
MIGT انرژی ، توربین، گاز ، ام آی جی تی

migtco.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ام آی جی تی محفوظ است

ام آی جی تی

وبسایت اقتصادی با تمرکز بر نفت و گاز