ناکامی روسیه در افزایش تولید نفت

ناکامی روسیه در افزایش تولید نفت ام آی جی تی: روسیه با توجه به این که در توافق اوپک پلاس از سهمیه افزایش تولید نفت بالاتری برخوردار است، در دسامبر موفق نشد تولیدش را افزایش دهد.به گزارش ام آی جی تی به نقل از ایسنا، در صورتیکه دو روز دیگر نشست وزیران اوپک پلاس برای بازنگری سیاست تولید نفت در وضعیت ادامه شیوع واریانت امیکرون برگزار می شود، عدم رشد تولید روسیه منعکس کننده محدودیتهای این گروه برای افزایش عرضه در صورت ادامه روند احیای تقاضاست. عربستان سعودی، عراق و امارات متحده عربی می توانند تولید نفتشان را بالا برند اما تولیدکنندگان دیگر مانند آنگولا، نیجریه و کویت برای عمل به سهمیه تولیدشان به سختی تقلا می کنند.

طبق آمار مقدماتی وزارت انرژی روسیه، شرکتهای روسی در دسامبر ۴۶.۱۱ میلیون تن نفت خام و میعانات تولید کردند که معادل ۱۰.۹۰۳ میلیون بشکه در روز با در نظر گرفتن نرخ تبدیل ۷.۳۳ بشکه به ازای هر تن است.

ارزیابی پایبندی روسیه به توافق اوپک پلاس دشوار است برای اینکه آمار رسمی تولید بصورت کلی منتشر می شود و شامل میعانات است که جزء محدویت عرضه نمی گردد. اگر تولید میعانات مانند نوامبر ۹۳۰ هزار بشکه در روز باشد، تولید روزانه نفت حدود ۹.۹۷۳ میلیون بشکه خواهد بود که حدود ۳۷ هزار بشکه پایین سهمیه دسامبر است.

مقامات شرکتهای لوک اویل و گازپروم اظهار کردند: تا این اواخر روسیه تولیدش را با احیای فعالیت چاههایی که در بهار سال ۲۰۲۰ متوقف شده بودند، افزایش داده بود اما حالا رشد بیشتر تولید عمدتاً مربوط به چاه هایی است که بتازگی حفاری شده اند.

اوپک پلاس چهارم ژانویه برای صحبت درباره برنامه های تولید برای فوریه دیدار می کند در صورتیکه ابهامات مربوط به شیوع واریانت امیکرون به قوت خود باقی مانده است.

بر اساس گزارش بلومبرگ، الکساندر نواک، معاون نخست وزیر روسیه در مصاحبه با آر بی سی نیوز در ۲۹ دسامبر در پاسخ به اینکه آیا شیوع امیکرون می تواند افزایش تولید اوپک پلاس را به تاخیر بیازندازد، اظهار داشت: ما وضعیت را زیر نظر داریم و می بینیم بازار چگونه رفتار می کند.

منبع:

1400/10/13
09:22:20
0.0 / 5
119
تگهای خبر: انرژی , اوپك , تولید , تولید نفت
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۳
MIGT انرژی ، توربین، گاز ، ام آی جی تی

migtco.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ام آی جی تی محفوظ است

ام آی جی تی

وبسایت اقتصادی با تمرکز بر نفت و گاز