معاون وزیر نیرو:

2 واحد بخار نیروگاه سبلان تا تابستان وارد مدار می شود

2 واحد بخار نیروگاه سبلان تا تابستان وارد مدار می شود به گزارش ام آی جی تی معاون وزیر نیرو اظهار داشت: 2 واحد بخار نیروگاه سیکل ترکیبی سبلان تا تابستان سال آینده وارد مدار می شود.به گزارش ام آی جی تی به نقل از مهر، همایون حائری عصر دوشنبه در جریان بازدید از بخش های مختلف نیروگاه سیکل ترکیبی سبلان اردبیل اظهار نمود: ما قدردان تلاش پیمانکاران، متخصصان و مهندسان مجری طرح توسعه نیروگاه سیکل ترکیبی سبلان هستیم که تلاش می کنند تمام بخش های این نیروگاه وارد مدار شده تا مشکلی را در تامین برق نداشته باشیم.
وی اشاره کرد: ۲ واحد بخار این نیروگاه باقیمانده که تلاش می شود اوایل سال آینده وارد مدار شده تا با ظرفیت کامل یک هزار و ۴۴۰ مگاواتی این نیروگاه، نیرورسانی کند.
معاون وزیر نیرو اظهار داشت: هم اکنون ظرفیت نیروگاه سیکل ترکیبی سبلان یک هزار و ۱۲۰ مگاوات است که امیدواریم تا فصل تابستان سال آینده با تکمیل ۲ واحد بخار این نیروگاه، ارتقا ظرفیت این نیروگاه را شاهد باشیم.
حائری اضافه کرد: همکاری خوبی را در تامین سوخت جایگزین گاز در نیروگاه های سیکل ترکیبی شاهد می باشیم تا همه بخش های چنین نیروگاه هایی در کشور فعالیت نموده و ما در فصل زمستان مشکلی در تامین برق نداشته باشیم.
وی با اعلان اینکه فاز دوم بخش بخار نیروگاه ۸۰ درصد و واحد سوم نیز ۶۵ درصد پیشرفت دارد، اشاره کرد: قرار شد تا با تامین تجهیزات و خریدی که انجام می شود زمینه بهره برداری کامل از این مجموعه در ماه های آتی فراهم آید.
حائری پیشرفت کار را باتوجه به مدیریت مناسب این مجموعه مطلوب ارزیابی کرد و افزود: این نیروگاه در ۶ واحد گازی به ظرفیت ۱۶۰ مگاوات و ۳ واحد بخار به ظرفیت ۴۸۰ مگاوات درحال تکمیل است که امیدواریم با راندمان مناسب افزایش ظرفیت این نیروگاه را شاهد باشیم.
وی در بخش دیگری از سخنان خود افزود: از محل صندوق توسعه ملی برای این پروژه ۳۶۸ میلیون یورو منابع در نظر گرفته شده تا سرمایه گذاری ها در بخش های مختلف صورت گیرد که بخش عظیمی از این منابع نیز تا حالا پرداخت شده است.
حائری بیان کرد: برمبنای زمانبندی پیمانکاران تلاش می کنند تا با یک شرایط مطلوب این پروژه را به سرانجام رسانده و بصورت کامل این نیروگاه را وارد مدار کنند.
در جریان بازدید معاون وزیر و مدیرعامل شرکت توانیر مدیریت این مجموعه توضیحاتی را از روند راه اندازی بخش های مختلف و تکمیل آن ارائه کرده و قرار شد تا مشکل آب این مجموعه نیز بوسیله تکمیل خط لوله درحال اجرا و همین طور اختصاص قسمتی از پساب شهر اردبیل به نیروگاه سیکل ترکیبی اردبیل صورت گیرد.


منبع:

1400/10/21
15:57:23
0.0 / 5
53
تگهای خبر: آب , تخصص , خرید , راه اندازی
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۵
MIGT انرژی ، توربین، گاز ، ام آی جی تی

migtco.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ام آی جی تی محفوظ است

ام آی جی تی

وبسایت اقتصادی با تمرکز بر نفت و گاز