پیشرفت پروژه صادرات گاز از مسیر میناب-سیریک-جاسک

پیشرفت پروژه صادرات گاز از مسیر میناب-سیریک-جاسک به گزارش ام آی جی تی مجری طرح خط انتقال ششم سراسری گاز اظهار داشت: هدف اصلی و نهایی از اجرای این پروژه صادرات گاز به عمان، از مسیر میناب-سیریک - جاسک بود که هم اکنون فاز اول این پروژه (میناب - سیریک ) در دستور کار قرار گرفته و مراحل اجرایی آن از پیشرفت قابل قبولی برخوردارست.


به گزارش ام آی جی تی به نقل از ایسنا، سلیمی در جریان بازدید از فاز اول خط لوله ۴۲ اینچ «میناب-سیریک-جاسک» هدف از اجرای این طرح را گازرسانی به صنایع منطقه و همین طور شهرهای میناب، ( دومین شهر بزرگ هرمزگان)، سیریک و روستاهای این مناطق عنوان نمود و اظهار داشت: فاز اول پروژه راه اندازی خط لوله «میناب-سیریک -جاسک» از کیلومتر ۴۷۵ خط لوله هفتم سراسری گاز منشعب شده است، گازرسانی به کارخانه فولاد آنامیس میناب، منطقه ویژه اقتصادی جاسک، شرکت پتروشیمی هامون و نیروگاه کوهستک را از دستاوردهای اجرای این پروژه است.
وی ادامه داد: با تامین خوراک پایدار برای صنایع منطقه، تولیدات واحدهای صنعتی افزایش می یابد و نیروهای متخصص و بومی در این صنایع مشغول به کار می شوند که از این منظر، بهره برداری از این پروژه، دستاوردهای امیدبخش و فرخنده ای را برای ساکنان این دیار به ارمغان می آورد.
او اضافه کرد: راه اندازی خط انتقال گاز ۴۲ اینچ، گامی موثر در تحقق سیاست های توسعه ای و محرومیت زدایی از این منطقه کشور به شمار می آید.
سلیمی درباره پیشینه این پروژه توضیح داد: هدف اصلی و نهایی از اجرای این پروژه صادرات گاز به عمان، از مسیر میناب-سیریک – جاسک بود که هم اکنون فاز اول این پروژه (میناب – سیریک) در دستور کار قرار گرفته و مراحل اجرائی آن از پیشرفت قابل قبولی برخوردارست.
مجری طرح خط ششم سراسری گاز، طول گستره «میناب – سیریک» را ۱۲۰ و گستره «سیریک – جاسک» را ۸۰ کیلومتر عنوان نمود و افزود: در این پروژه چهار ایستگاه شیر بین راهی، دو لانچر و ریسیور، دو ایستگاه حفاظت کاتدیک استفاده می شود.
وی تعهد کارفرما برای تهیه اقلام اصلی را یکی از عوامل موثر در پیشرفت قابل قبول پروژه دانست و اظهار داشت: استفاده از توان مشاوران، پیمانکاران، سازندگان و تولیدکنندگان توانمند داخلی در این پروژه سبب اشتغال زایی برای جوانان و مهندسان مستعد داخلی شده و گردش چرخ های صنعت را در حین اجرای پروژه بهمراه داشته است.
منبع:

1400/10/23
11:47:04
0.0 / 5
302
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۳
MIGT انرژی ، توربین، گاز ، ام آی جی تی

migtco.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ام آی جی تی محفوظ است

ام آی جی تی

وبسایت اقتصادی با تمرکز بر نفت و گاز