اوجی:

طرح سهمیه بندی بنزین به هر فرد در مرحله کارشناسی است

طرح سهمیه بندی بنزین به هر فرد در مرحله کارشناسی است به گزارش ام آی جی تی وزیر نفت اظهار داشت: در ارتباط با طرح اختصاص سوخت به افراد اظهار داشت: این هنوز در مرحله بررسی های کارشناسی است.به گزارش ام آی جی تی به نقل از مهر، بامداد امروز قرارداد خط لوله فراورده های نفتی از رفسنجان به مشهد میان شرکت ملی پالایش و پخش فراورده های نفتی و بانک ملت منعقد شد.
در حاشیه انعقاد این تفاهمنامه جواد اوجی، وزیر نفت گفت: این خط لوله به طول ۹۵۰ کیلومتر که از رفسنجان آغاز می شود و به مشهد مقدس می رسد توانایی انتقال ۱۵۰ هزار بشکه در روز را دارد. در حقیقت سورس (منبع) این فراورده ها پالایشگاه ستاره خلیج فارس به رفسنجان است و با راه اندازی این خط به سه استان را طی می کند و به مشهد می رسد. این پروژه هم از لحاظ اقتصادی و هم از لحاظ امنیت انرژی بسیار حائز اهمیت می باشد.
وزیر نفت با تاکید بر اهمیت سوخت رسانی به منطقه شمال شرقی اظهار داشت: اگر این خط لوله نباشد روزانه بین ۸۰۰ تا ۱۰۰۰ تانکر باید این میزان فرآورده را حمل کند.
وی ضمن تشکر از وزیر اقتصاد اضافه کرد: روز پنجشنبه هم افتتاح یک پالایشگاه را در منطقه قشم داشتیم که آن هم با مشارکت بانک پاسارگاد تامین مالی شد و امروز هم بانک ملت تامین منابع ارزی ۳۷۰ میلیون یورو منابع ارزی تقبل کرده و با نگاه وزیر اقتصاد، بانکها به رسالت اصلی خودشان که تامین منابع مالی پروژه های اقتصادی و حیاتی کشور است، عمل می کنند.
وزیر نفت اشاره کرد: به دستور وزیر اقتصاد کنسرسیومی از بانکها برای تامین مالی پروژه های صنعت نفت، همچون پتروپالایشگاه ها تشکیل شده است.
اوجی در ارتباط با طرح اختصاص سوخت به افراد اظهار داشت: این هنوز در مرحله بررسی های کارشناسی است. حدود ده دستگاه در این رابطه دخیل هستند و هنگامی که ابهامات آن رفع گردد دولت درباره آن تصمیم می گیرد.
وی در پاسخ به سوالی در خصوص قیمت نفت برنت اظهار داشت: نظر بنده و کارشناسان و همین طور اعضای اوپک و اوپک پلاس بر قیمت حدود ۸۰ تا ۹۰ دلار، چه برای کشورهای صادرکننده و چه برای کشورهای مصرف کننده است.
وزیر نفت درباره تعاملات با کشورهای همسایه اظهار داشت: هفته گذشته در دیدار با طرف ترکمن تفاهم نامه های خوبی در حوزه صدور خدمات فنی مهندسی، صادرات فراورده ها و هم بحث نفت خام به امضا رسید که امیدواریم هرچه سریعتر به قرارداد منجر شود. همین طور بحث تمدید قرارداد با ترکیه از اولویت های وزارت نفت می باشد و باتوجه به اتمام قرارداد در ۲۰۲۶، همین هفته کارشناسان شرکت بوتاش ترکیه و شرکت ملی گاز مذاکرات را شروع می کنند.
وی در ارتباط با برنامه های وزارت نفت در مسافرت رییس جمهور به روسیه اظهار داشت: همانطور که می دانید رییس کمیسیون مشترک اقتصادی دو کشور بر عهده وزارت نفت می باشد و در این رابطه برنامه های خوبی داریم که ان شاءالله سر فرصت اعلام خواهیم کرد.منبع:

1400/10/25
14:28:49
0.0 / 5
25
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۱
MIGT انرژی ، توربین، گاز ، ام آی جی تی

migtco.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ام آی جی تی محفوظ است

ام آی جی تی

وبسایت اقتصادی با تمرکز بر نفت و گاز