آغاز واردات نفت سنگین ایران از ونزوئلا

آغاز واردات نفت سنگین ایران از ونزوئلا ونزوئلا واردات نفت سنگین ایران را برای تأمین خوراک پالایشگاه های داخلی خود شروع کرد.به گزارش ام آی جی تی به نقل از ایسنا، طبق توافقی سواپی که سال میلادی گذشته میان دو کشور عضو اوپک منعقد شد، شرکت PDVSA ونزوئلا، میعانات ایران را برای تبدیل نفت فوق سنگین خود به گرید صادراتی، وارد خواهد نمود و در مقابل، شرکت ملی نفت ایران نفت ونزوئلا را دریافت می کند.

اسناد شرکت نفتی دولتی PDVSA نشان داد نفت سنگین ایران که کیفیت مشابه گرید نفتی "مسا ۳۰" ونزوئلا را دارد، خوراک نفت پالایشگاه های این شرکت را افزایش خواهد داد.

در راستای پیمانهای همکاری میان دو کشور، ونزوئلا در سال های اخیر تجهیزات ایرانی را برای بهسازی پالایشگاه هایش دریافت کرده است. پالایشگاه اِل پالیتو به ظرفیت ۱۴۶ هزار بشکه در روز بعد از تعمیرات و ارتقای تجهیزات، هفته جاری یک واحد تقطیر نفت را راه اندازی نمود.

جواد اوجی، وزیر نفت در مسافرت هفته گذشته به ونزوئلا، با نیکلاس مادورو، رئیس جمهور ونزوئلا، دیدار نمود و درباره توافقهای همکاری با طارق العسیمی، همتای ونزوئلایی خود گفتگو کرد.

دستکم ۲۰۰ هزار بشکه نفت سنگین ایران اواسط آوریل به پالایشگاه کاردون با ظرفیت ۳۱۰ هزار بشکه در روز که دومین پالایشگاه بزرگ ونزوئلاست، تحویل داده شده است. یک محموله دیگر نفت ایران به میزان ۴۰۰ هزار بشکه هفته جاری در بندر خوزه تخلیه شد.

طبق اسناد شرکت PDVSA، کشتی Dino I که حامل این محموله بود، مقرر است ماه جاری نفت کوره ونزوئلا را برای شرکت نفت ایران اینترترید که زیرمجموعه شرکت ملی نفت ایران است، حمل کند.

بر اساس گزارش رویترز، ایران همینطور به تأمین میعانات برای شرکت PDVSA ادامه می دهد. نفتکش مکسیمو گورکی مقرر است دو میلیون بشکه میعانات را در بندر خوزه تخلیه کند و اطلاعات وبسایت تانکر تِرکِر نشان می دهد، نفتکش "دریا" در آبهای ونزوئلا منتظر تحویل محموله خود است.

منبع:

1401/02/20
23:22:45
0.0 / 5
187
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۲
MIGT انرژی ، توربین، گاز ، ام آی جی تی

migtco.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ام آی جی تی محفوظ است

ام آی جی تی

وبسایت اقتصادی با تمرکز بر نفت و گاز