آغاز تسهیل تحریم های نفتی آمریکا ضد ونزوئلا

آغاز تسهیل تحریم های نفتی آمریکا ضد ونزوئلا به گزارش ام آی جی تی واشنگتن تسهیل محدودیتهایی که برای شرکت آمریکایی شورون در مورد همکاری نفتی در کشور تحت تحریم ونزوئلا تعیین کرده بود را شروع کرد.به گزارش ام آی جی تی به نقل از ایسنا، شرکت شورون به زودی می تواند با دولت ونزوئلا و شرکت نفتی دولتی PDVSA مستقیما مذاکره کند و جزئیات نهایی ترتیبات جدید، به زودی اعلام خواهد شد.

واشنگتن پست در گزارشی نوشت: تصور می رود این اقدام از مذاکرات بین دولت سوسیالیست نیکلاس مادورو، رئیس جمهور ونزوئلا و دولت اوپوزیسیون تحت حمایت غرب به رهبری خوان گوایدو، پشتیبانی کند.

به گفته مقامات واشنگتن که مایل نبودند نامشان فاش شود، مجوز صادره به شورون برای مذاکره با ونزوئلا، می تواند تنها گام اول برای تسهیل تحریم های در ارتباط با نفت ضد ونزوئلا باشد.

انتظار می رود دولت اپوزیسیون در ونزوئلا روز جاری اعلام نماید که با مادورو برای بازگشت به پای میز مذاکره در ماه جاری، به توافق رسیده است.

شایعاتی که بعد از حمله نظامی روسیه به اوکراین به راه افتاد، حاکی از آن بود که دولت آمریکا به دنبال تسهیل تحریم های نفتی ضد ونزوئلا در صورت موافقت این کشور آمریکای لاتین برای صادرات نفت خام به پالایشگاهها در آمریکاست. تا دو ماه پیش، شورون جمع کردن تیم بازرگانی برای فروش نفت ونزوئلا را آغاز و برای توسعه نقش خود در چهار جوینت ونچری که در آنها با شرکت PDVSA شریک است، ابراز آمادگی کرده بود.

ونزوئلا بزرگترین ذخایر نفت قطعی جهان را دارد و تسهیل تحریمها ضد این کشور، می تواند ۴۰۰ هزار بشکه در روز به عرضه نفتی در شرایطی که مصرف کنندگان نفت جهان به نفت ارزانتری نیاز دارند، اضافه کند.

بر اساس گزارش اویل پرایس، این اقدام نشان داده است افزایش عرضه نفت برای دولت فعلی آمریکا تا چه حد اهمیت دارد.
1401/02/28
13:55:58
0.0 / 5
205
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳
MIGT انرژی ، توربین، گاز ، ام آی جی تی

migtco.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ام آی جی تی محفوظ است

ام آی جی تی

وبسایت اقتصادی با تمرکز بر نفت و گاز