سلیمی:

صنایع بزرگ باید برای تولید برق سرمایه گذاری کنند

صنایع بزرگ باید برای تولید برق سرمایه گذاری کنند به گزارش ام آی جی تی یک عضو هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: نباید برق کسبه بازار که مصرف چندانی ندارند برای تأمین برق یک صنعت بزرگ که سالیانه میلیاردها تومان سود دارد، قطع شود.


حجت الاسلام علیرضا سلیمی در گفتگو با ایسنا، ضمن اشاره به فرا رسیدن فصل گرما به لزوم مدیریت خاموشی ها تاکید و اظهار نمود: حقیقت این است که ما با کمبود برق مواجه هستیم و یکی از علل اصلی آن هم عدم سرمایه گذاری در عرصه تولید برق در طول چندین سال قبل است. دولت قبل در این عرصه کم کاری داشته است و در مورد این ترک فعل، ما منتظر گزارش قوه قضاییه هستیم.
ایشان در ادامه خاطرنشان کرد: برای مدیریت خاموشی ها با عنایت به کمبود برقی که با آن مواجه هستیم چندین نکته باید مورد توجه قرار گیرد؛ صنایع بزرگ نظیر فولاد باید خودشان در زمینه تولید برق سرمایه گذاری انجام دهند، این صنایع سود زیادی دارند که باید این صنایع را واداشت که در بازه زمانی معین برای تولید برق سرمایه گذاری انجام دهند.
نماینده مردم محلات در مجلس شورای اسلامی، خاطرنشان کرد: از طرفی برخی از صنایع هستند که حساس به شمار می روند مانند صنعت آلومینیوم. در استان هایی که این صنایع وجود دارند، وزارت نیرو نباید برق این صنایع را جزو سهمیه آن استان حساب کند تا به دنبال تأمین برق این صنعت با خاموشی در حوزه خانگی مواجه شویم.
این عضو هیات رییسه مجلس تصریح کرد: نباید برق یک کاسب که برق کمی مصرف می کند قطع شود تا برق یک صنعت بزرگ که سالیانه میلیاردها تومان سود دارد، تامین گردد.
سلیمی تصریح کرد: برای خاموشی ها باید اولویت بندی دقیقی صورت گیرد و اگر مقرر است خاموشی اتفاق افتد باید یک جدول خاص تهیه شود و بر مبنای اولویت بندی، برنامه ریزی شود.
منبع:

1401/02/31
13:36:43
0.0 / 5
188
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۲
MIGT انرژی ، توربین، گاز ، ام آی جی تی

migtco.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ام آی جی تی محفوظ است

ام آی جی تی

وبسایت اقتصادی با تمرکز بر نفت و گاز