وزیر نفت اعلام كرد؛

جزئیات وصول طلب گازی ایران از عراق

جزئیات وصول طلب گازی ایران از عراق وزیر نفت جزئیات وصول طلب گازی ایران از عراق را اعلام نمود.به گزارش ام آی جی تی به نقل از مهر، جواد اوجی امروز در یک گفت و گوی تلویزیونی در مورد وصول شدن طلب گازی ۱.۶ میلیارد دلاری عراق، اظهار نمود: این طلب در ارتباط با ۲ الی ۳ سال قبل و بالغ بر ۱.۶ میلیارد دلار بود؛ با شروع دولت سیزدهم هر میزان صادرات گازی که به عراق داشتیم ماهانه و به صورت جاری مبالغ را دریافت می کردیم.
وزیر نفت اضافه کرد: همزمان هم پیگیر دریافت مطالبات بودیم که طی انعقاد تفاهمنامه ای با طرف عراقی، مقرر شد به صورت پایدار تأمین گاز عراق را انجام دهیم و آنها هم صورت حساب های قبل را پرداخت کنند.
وی اظهار داشت: در بودجه عراق واریز طلب دیده نشده بود ازاین رو به صورت مجزا در مجلس عراق عنوان شد و ردیف بودجه گرفتند که در همین راستا هم روز گذشته ۱.۶ میلیارد دلار طلب ما از عراق به حساب شرکت ملی گاز ایران واریز شد.
اوجی اضافه کرد: در ۳ ماه نخست سال جاری وصول مطالبات گازی از کشورهای همسایه، ۹۰ درصد رشد داشتیم.
وزیر نفت افزود: در این ۱۱ ماه که صادرات گاز به عراق داشتیم مبلغ جاری را وصول می کردیم و این مبلغ طلب در ارتباط با دولت قبل بود.
وی اظهار داشت: ما در کنار مردم عراق هستیم و اجازه نمی دهیم مردم عراق نگرانی داشته باشند و یک شریک قابل اعتماد از نظر تأمین پایدار انرژی برای عراق و همراه روزهای سخت این کشور هستیم.


منبع:

1401/03/27
13:46:15
0.0 / 5
220
تگهای خبر: انرژی , شركت , صادرات , كشور
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۴
MIGT انرژی ، توربین، گاز ، ام آی جی تی

migtco.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ام آی جی تی محفوظ است

ام آی جی تی

وبسایت اقتصادی با تمرکز بر نفت و گاز