ادامه پروژه نفتی روس نفت بدون شریک غربی

ادامه پروژه نفتی روس نفت بدون شریک غربی روس نفت با گذشت بیش از یک هفته از اعلام خروج یک شریک مهم از پروژه نفتی وستوک در منطقه آرکتیک، بر ادامه این پروژه ادامه می دهد.به گزارش ام آی جی تی به نقل از ایسنا، ایگور سچین، مدیرعامل روس نفت، در مجمع اقتصادی بین المللی سن پترزبورگ اعلام نمود: این پروژه همچنان فعال است و طبق برنامه توسعه می یابد. ما بر مشکلات غیرقابل اجتناب غلبه می نماییم و مطمئنیم که همه کارها تکمیل خواهد شد.

شرکت تجاری کالای ترافیگورا ماه میلادی جاری اعلام نمود می خواهد ۱۰ درصد سهم خود در پروژه نفتی وستوک را بفروشد و به موج مهاجرت شرکتهای انرژی غربی بزرگی مانند بریتیش پترولیوم و شل از پروژه های روسی پیوست که در واکنش به جنگ در اوکراین انجام شده است.

ترافیگورا در دسامبر سال ۲۰۲۰ با خرید سهمی به ارزش هفت میلیارد یورو (۸.۵ میلیارد دلار) در پروژه وستوک توافق کرده بود. ارزش کل این پروژه ۸۵ میلیارد دلار است. کنسرسیوم گروه ویتول و "مرکانتیل اند ماریتیم" در سال ۲۰۲۱ پنج درصد از وستوک اویل را خریداری کردند و روس نفت از این توافق، ۳.۵ میلیارد یورو دریافت کرد.

این پروژه شامل چندین میدان در شبه جزیره تایمیر قطب شمال بوده و مقرر است تولیدش را در سال ۲۰۲۴ شروع کند. بگفته سچین، تولید این پروژه ممکنست تا سال ۲۰۳۳ به ۱۱۵ میلیون تن در سال معادل ۲.۳ میلیون بشکه در روز برسد که معادل بیش از ۲۰ درصد از تولید نفت روسیه در سال میلادی گذشته خواهد بود.

پروژه های انرژی روسیه در پی خروج شرکتهای بین المللی در بحبوحه تحریمهای دولتی و تحریمهای خودخواسته، با فشار لجستیکی و فناوری کم سابقه ای روبرو شده اند.

بر اساس گزارش بلومبرگ، بریتیش پترولیوم که بزرگترین سهامدار خارجی روس نفت می باشد، در فوریه تصمیم برای فروش ۱۹.۷۵ درصد سهم در روس نفت را اعلام نمود. با اینحال سچین اظهار داشت: این شرکت انگلیسی همچنان سهامدار روس نفت و همین طور چند پروژه مشترک دیگر مانده است.
1401/03/29
23:26:44
0.0 / 5
195
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۳
MIGT انرژی ، توربین، گاز ، ام آی جی تی

migtco.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ام آی جی تی محفوظ است

ام آی جی تی

وبسایت اقتصادی با تمرکز بر نفت و گاز