چین دو میلیون بشکه نفت از ایران وارد کرد

چین دو میلیون بشکه نفت از ایران وارد کرد چین محموله نفتی جدیدی به میزان دو میلیون بشکه از ایران در هفته گذشته وارد کرده که گفته می شود برای ذخایر دولتی است.به گزارش ام آی جی تی به نقل از ایسنا، اطلاعات شرکت ورتکسا آنالیتیکس نشان داد محموله ۲۶۰ هزار تنی که توسط کشتی دورنا متعلق به شرکت ملی نفت ایران حمل شد، در بندر ژانجیانگ تخلیه شد.

یک تحلیلگر ورتکسا به رویترز اظهار داشت: این محموله برای ذخایر دولتی بوده است. واردات قبلی نفت ایران برای ذخایر دولتی چین هم توسط کشتی های شرکت ملی نفت ایران انجام شد و در ژانجیانگ تخلیه شد.

این محموله، چهارمین محموله نفتی ایران است که از دسامبر گذشته برای ذخایر دولتی وارد می شود و احتمالاً جزئیات آن از طرف گمرک چین در آمار واردات ژوئن منتشر خواهد شد.

آمار گمرکی چین که اوایل هفته جاری انتشار یافت، نشان داد چین ۲۶۰ هزار تن نفت ایران را در ماه مه وارد کرده است. این سومین آمار واردات نفت ایران بود که چین از دسامبر منتشر می کند.

بر اساس گزارش رویترز، چین گاهی نفت از ایران وارد میکند اما پالایشگاه های خصوصی این کشور در دو سال گذشته، میزان زیادی نفت ایران را به رغم تحریمهای آمریکا مقابل صادرات نفت ایران، خریداری کردند.
1401/04/02
11:04:20
0.0 / 5
195
تگهای خبر: پالایشگاه , تحریم , خرید , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۳
MIGT انرژی ، توربین، گاز ، ام آی جی تی

migtco.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ام آی جی تی محفوظ است

ام آی جی تی

وبسایت اقتصادی با تمرکز بر نفت و گاز