معاون وزیر راه:

کشتی ایرانی توقیف شده در یونان آزاد شد

کشتی ایرانی توقیف شده در یونان آزاد شد مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی اظهار داشت: کشتی ایرانی توقیف شده در یونان آزاد شده و برای دریافت محموله خود به سمت کشتی خارجی در حرکت است.به گزارش ام آی جی تی به نقل از مهر، علی اکبر صفایی در مراسم گرامیداشت روز جهانی دریانورد با اشاره به اینکه کشتی ایرانی توقیف شده در یونان آزاد شده است، اظهار داشت: این کشتی درحال حرکت به سمت کشتی خارجی برای دریافت محموله نفتی خود به صورت کشتی به کشتی است.
وی ضمن اشاره به دزدی های دریایی طی سالهای اخیر و حضور اقتدارآمیز نیروهای دریایی سپاه و ارتش در جهت رفع این مساله اضافه کرد: هم اکنون نیروهای نظامی دریایی کشور امنیت تمام شناورهای داخلی و خارجی را تأمین می کنند.
معاون وزیر راه و شهرسازی افزود: دریانوردان ایرانی هم طی سالهای گذشته ذیل تحریم ها و مخاطرات مختلف با شجاعت و رشادت به فعالیت خود ادامه داده اند.
وی با اشاره به اینکه در کشور به ۵ هزار نیروی افسر در بخش کشتیرانی نیاز داریم، خاطرنشان کرد: با توسعه بخش آموزش می بایست برای رفع این نیاز اقدام گردد.
مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی یکی دیگر از نیازهای جدی بخش کشتیرانی کشور را نوسازی و توسعه ناوگان دانست و اضافه کرد: هم اکنون در جهت توسعه و نوسازی ناوگان به ساخت و خرید ۱۵۰ فروند شناور در سال نیاز داریم تا تجارت دریایی کشور پویا باقی بماند همینطور کشتیرانی ملی یکی از ابزارها و مؤلفه های اقتدار نظام جمهوری اسلامی ایران است که باید نسبت به توسعه آن اقدام نمود.
وی ضمن اشاره به بازیابی کریدور شمال-جنوب با عنایت به نیاز روسیه، اظهار داشت: در این خصوص در دریای خزر باید ناوگان در بخش های مختلف بخصوص کشتی های رو-رو افزایش ظرفیت پیدا کند.
صفایی درباره آموزش دریانوردان هم اظهار نمود: با وجود ظرفیت های خالی در دانشگاه های دریایی کشور از این ظرفیت ها به خوبی استفاده نمی گردد.

1401/04/08
11:36:04
0.0 / 5
170
تگهای خبر: آموزش , تجارت , تحریم , خرید
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۲
MIGT انرژی ، توربین، گاز ، ام آی جی تی

migtco.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ام آی جی تی محفوظ است

ام آی جی تی

وبسایت اقتصادی با تمرکز بر نفت و گاز