آخر تنش آبی ۹ ساله در روستای کهنک دزفول

آخر تنش آبی ۹ ساله در روستای کهنک دزفول به گزارش ام آی جی تی خوزستان مدیرعامل آبفا خوزستان از بهره برداری طرح آبرسانی به روستای کهنک بخش چغامیش دزفول خبرداد.محمد رضا کرمی نژاد در مراسم آبرسانی به روستای کهنک در دزفول که امروز، ۱۹ مردادماه برگزار شد، اظهار نمود: عزم و توجه دولت سیزدهم برای آبرسانی به روستاهای خوزستان جدی است و از آغاز دولت سیزدهم ۱۴۰۰ روستای خوزستان آبدار شده است.

وی اضافه کرد: پروژه آبرسانی به روستای کهنک بخش چغامیش دزفول با اعتبار ۳۲۵ میلیاردریال وارد مدار بهره برداری شده است.

به گزارش ام آی جی تی به نقل از ایسنا، مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب خوزستان بیان نمود: در این پروژه یک چاه و یک خط انتقال ۲۵۰ میلیمتری به طول ۱۰ کیلومتر اجرا شده است.

کرمی نژاد خاطرنشان کرد: این روستا بیشتر از ۹ سال است که تنش آبی دارد و با بهره برداری از این چاه، آب این روستا پایدار می شود و به صورت ۲۴ ساعته مردم از نعمت آب آشامیدنی سالم بهره مند می شوند.

وی ضمن اشاره به جمعیت زیر پوشش این طرح اضافه کرد: این پروژه برای تأمین آب آشامیدنی پایدار و با جمعیت زیر پوشش ۲ هزار و ۲۳۷ نفر وارد مدار بهره برداری شده است.

کرمی نژاد به آبدار کردن آب آشامیدنی دو روستای دیگر اشاره نمود و اظهار داشت: همینطور در این پروژه آبرسانی به روستاهای فیروز آباد و بنه قیصر تا ماه آینده تکمیل و وارد مدار می شوند.

وی خاطرنشان کرد: پدیده مونسون در خوزستان خسارتی به تاسیسات آبفا وارد کرده که همه یکی بعد از دیگری وارد مدار شده اند.

مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب خوزستان ضمن اشاره به آغاز پروژه های محرومیت زدایی روستاهای دزفول و اندیمشک تصریح کرد: پروژه های محرومیت زدایی روستاهای خورستان در حال اجرا می باشد و هفته آینده پروژه های محرومیت زدایی دزفول و اندیمشک شروع می شود و تمام روستای فاقد آب آشامیدنی پایدار، تأمین آب آنها پایدار می شود و روستای بدون آب در شهرستان دزفول نخواهیم داشت.

کرمی نژاد ضمن اشاره به اجرای پروژه ماده ۵۶ دزفول اظهار داشت: پروژه ماده ۵۶ فاضلاب دزفول با تلاش نماینده مردم دزفول درحال پیگیری است و پروژه فاضلاب دزفول از فاینانس داخلی تأمین اعتبار می شود.

وی اظهار نمود: اعتبارات سفر رئیس جمهور به دزفول تصویب شده است و روند اجرایی طرح فاضلاب دزفول با پیگیری های نماینده شهرستان ساماندهی می شود.

مدیرعامل آبفا خوزستان تصریح کرد: بنابر تکلیفی که داریم باید فاضلاب اهواز ظرف دو سال تکمیل شود که برای این کار برنامه ریزی لازم انجام شده و در حال اجرا می باشد.

منبع:

1401/05/20
12:29:57
0.0 / 5
273
تگهای خبر: آب , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۵
MIGT انرژی ، توربین، گاز ، ام آی جی تی

migtco.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ام آی جی تی محفوظ است

ام آی جی تی

وبسایت اقتصادی با تمرکز بر نفت و گاز