تولید فراورده های نفتی کاهش نیافته است

تولید فراورده های نفتی کاهش نیافته است به گزارش ام آی جی تی، دبیرکل انجمن صنفی کارفرمایی صنعت پالایش نفت اظهار داشت: تولید فرآورده های نفتی امسال کاهش نیافته است و بنزین با کیفیت درپالاشگاه های کشور با استانداردهای یورو ۴ و 5 تولید می شود.


به گزارش ام آی جی تی به نقل از ایسنا، ناصر عاشوری امروز در نشستی خبری با اعلان اینکه در سال ۱۴۰۱ هیچ کاهش تولید فراورده نداشته ایم و ظرفیت پالایشگاه ها ۲.۲ میلیون تن است به شکلی که پالایشگاه ها با تمام ظرفیت کار می کنند، اظهار نمود: تولید روزانه بنزین ۹۰ تا ۱۰۰ میلیون لیتر بوده وتولید گازوییل نیز ۱۰۰ میلیون لیتر در روز است.
وی با تاکید بر این که تمامی پالایشگاه ها افزایش کیفیت را در دستور کار دارند، اظهار داشت: چند پالایشگاه نیز به دنبال امضای قرارداد هستند و۷۰ درصد پروژه ها به بهره برداری رسیده است.
دبیرکل انجمن صنفی کارفرمایی صنعت پالایش نفت با تاکید بر این که برای تامین خوراک مینی ریفاینری ها دولت موظف است خوراک موردنیاز را تامین کند، اظهار داشت: دریافت بنزین پیرولیز را از پتروشیمی ها تکذیب می نماییم و این مساله ارتباطی با صنعت پالایش ندارد.
عاشوری با اعلان اینکه حالا پالایشگاه های کشور بیش از ظرفیت اسمی کار می کنند، اظهار داشت: اگر سیاست های بهینه سازی اتفاق نیفتد در ابتدای سال ۱۴۰۲ ایران وارد کننده بنزین خواهد شد.
وی با اعلان اینکه ۹ پالایشگاه عضو این انجمن بوده و به جز پالایشگاه آبادان سایر پالایشگاه ها عضو انجمن صنفی کارفرمایی صنعت پالایش نفت هستند، اظهار نمود: این انجمن مصوباتی درباب سیاست گذاری ها و ارائه خدمات دارد.
دبیرکل انجمن صنفی کارفرمایی صنعت پالایش نفت با تاکید بر این که عرضه کالاهای ویژه در بورس برای ایجاد وحدت رویه نرخ هامشخص است، اظهار داشت: کم فروشی، گران فروشی و دامپینگ ممنوعست و همه پالایشگاه ها مقید به اجرا هستند تا بازار گرفتار مشکل نشود.
عاشوری با اعلان اینکه وظیفه اصلی این شرکت ها، تولید ۶ محصول اصلی مانند بنزین و گازوییل و ۴۱ فرآورده دیگر است، اظهار داشت: در طول سال برخی پالایشگاه ها باید اورهال شوند که با برنامه ریزی پالایش و پخش این کار به انجام می رسد، در هر اورهال ۲۵ هزار قطعه راتعویض می نماییم که ۷۵ درصد این قطعات از داخل کشور تامین می شود.
وی با اعلان اینکه در ماه های آتی یک گردهمایی با معاون ریاست جمهوری برگزار خواهیم کرد و جایگاه شرکت های پالایشی و نقش وحمایت آنها از شرکت های دانش بنیان مشخص خواهدشد، اظهار داشت: در تلاش هستیم تا ۲۵ درصد باقی مانده را از شرکت های دانش بنیان تامین نماییم و به تولید انبوه و صادرات برسیم.
دبیرکل انجمن صنفی کارفرمایی صنعت پالایش نفت افزود: این سیاست وجود داشته و در سالهای اخیر استفاده از تولیدات شرکتهای دانش بنیان تقویت شده، شرکت های پالایشگاهی برای پشتیبانی از شرکت های دانش بنیان خرید نقدی و ثبت سفارش خواهند داشت.
منبع:

1401/05/25
10:19:33
0.0 / 5
188
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۱
MIGT انرژی ، توربین، گاز ، ام آی جی تی

migtco.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ام آی جی تی محفوظ است

ام آی جی تی

وبسایت اقتصادی با تمرکز بر نفت و گاز