مرادی:

توسعه پتروپالایشگاه ها کشور را از خام فروشی نجات می دهد

توسعه پتروپالایشگاه ها کشور را از خام فروشی نجات می دهد به گزارش ام آی جی تی، یک عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: توسعه پتروپالایشگاه ها در وهله اول سبب می شود تا کشور از خام فروشی فاصله بگیرد و در وهله دوم پاسخگوی نیاز داخل به فرآورده های نفتی خواهد بود.


احمد مرادی در گفتگو با ایسنا، ضمن اشاره به تاکید مقام معظم رهبری بر لزوم توسعه پتروپالایشگاه ها، بیان نمود: ما ظرفیت های خوبی برای توسعه کشور داریم که همچون آن در حوزه انرژی و نفت و گاز است. در سالیان گذشته کمتر به ظرفیت های این حوزه توجه شده است تا این که چندین سال قبل حضرت آقا دستور دادند تا ظرفیت های بزرگ موجود در جاسک و مکران در حوزه انرژی دیده شود.
نماینده بندرعباس در ادامه اظهار نمود: خط لوله انتقال نفت گوره به جاسک به طول ۱۰۰۰ کیلومتر در طول این سال ها دنبال شد و امروز یک دستاورد بزرگ برای نظام جمهوری اسلامی به حساب می آید. به شکلی یک پالایشگاه ۳۰۰ هزار بشکه ای در دست راه اندازی است که حدود ۳۰ درصد پیشرفت فیزیکی داشته و مشکلات مالی آن هم با مشارکت چندین بانک درحال رفع شدن است.

۲۱ میلیارد دلار سرمایه گذاری در حوزه نفت صورت می گیرد
این عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی، خاطرنشان کرد: در مجموع بالغ بر ۲۱ میلیارد دلار سرمایه گذاری در حوزه نفت صورت خواهد گرفت. این ظرفیت در سطح کشور نهفته است که باید با برنامه ریزی به خوبی از آن استفاده نماییم.
مرادی در انتها تصریح کرد: راه اندازی پالایشگاه در وهله اول سبب می شود تا کشور از خام فروشی فاصله بگیرد و در وهله دوم هم کمک می نماید تا نیاز کشور به مشتقات نفتی را در داخل تأمین نماییم. گامهای خوبی در این عرصه برداشته شده که لازم است با جدیت ادامه داشته باشد.
منبع:

1401/06/16
10:53:49
0.0 / 5
462
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۱
MIGT انرژی ، توربین، گاز ، ام آی جی تی

migtco.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ام آی جی تی محفوظ است

ام آی جی تی

وبسایت اقتصادی با تمرکز بر نفت و گاز