وزیر نیرو:

ایران به ترکیه برق صادر می کند

ایران به ترکیه برق صادر می کند به گزارش ام آی جی تی، وزیر نیرو اظهار داشت: با سرمایه گذاری طرف ترک، در شهر وان این کشور، به زودی امکان فروش برق ایران به ترکیه فراهم می شود.به گزارش ام آی جی تی به نقل از وزارت نیرو، علی اکبر محرابیان در مسافرت یک روزه خود به ترکیه با «فاتح دونمز»، وزیر انرژی و منابع طبیعی و «واحد کریشچی»، وزیر کشاورزی و جنگلداری ترکیه در آنکارا پایتخت این کشور ملاقات و گفتگو کرد.
وی پیگیری توافقات رؤسای جمهور ایران و ترکیه در مسافرت رجب طیب اردوغان رییس جمهور این کشور به تهران را مهم ترین محور مذاکرات با وزیر کشاورزی و جنگلداری ترکیه عنوان نمود و اظهار داشت: درباب مسائل آب های مشترک و رودخانه ارس قرار شد کمیته ای دائمی جهت بررسی مسائل رودخانه ارس تشکیل و درباره ی مسائل مورد علاقه دو طرف، مذاکره شود.
وزیر نیرو با مؤثر دانستن شروع گفتگوهای فنی و اجرائی درباره ی مسائل آب های مشترک، اشاره کرد: قرار شد اولین جلسه کمیته فنی جهت بررسی موضوعات درباره ی آب های مشترک، ماه اول سال آینده میلادی در تهران اجرا شود.
محرابیان بعد از گفتگوهای چند ساعته با وزرای ترکیه ای، با اشاره به توافقاتی در حوزه انتقال برق ایران به ترکیه اشاره کرد: اخیراً با سرمایه گذاری طرف ترک، در شهر وان این کشور، تاسیساتی که امکان مبادله برق از طرف ایران به ترکیه را بصورت بک تو بک فراهم آورد، به وجود آمده است.
وی اضافه کرد: طبق توافق با وزارت انرژی ترکیه، با نصب و آزمایش این تأسیسات، بزودی امکان فروش برق ایران به ترکیه و بهره مندی از بازار صادراتی این کشور فراهم می شود.


منبع:

1401/07/02
16:24:34
0.0 / 5
161
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۳
MIGT انرژی ، توربین، گاز ، ام آی جی تی

migtco.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ام آی جی تی محفوظ است

ام آی جی تی

وبسایت اقتصادی با تمرکز بر نفت و گاز