پیشبینی گلدمن ساکس از قیمت نفت پایین تر رفت

پیشبینی گلدمن ساکس از قیمت نفت پایین تر رفت به گزارش ام آی جی تی، بانک آمریکایی گلدمن ساکس به دنبال افزایش نشانه های کندی اقتصاد جهانی، قیمت نفت مورد پیشبینی خویش را به میزان قابل توجهی کم کرد اما اعلام نمود نفت به علت محدودیت عرضه احیانا از سطوح فعلی صعود می کند.به گزارش ام آی جی تی به نقل از ایسنا، دامین کوروالین و کالوم بروس، تحلیل گران گلدمن ساکس در یادداشتی اعلام کردند: دلار قوی و انتظارات برای کاهش تقاضا، موانع قدرتمندی برای صعود قیمت نفت تا آخر سال جاری خواهند بود. خوشبینی در ارتباط با محدودیت عرضه که ناشی از عدم سرمایه گذاری، ظرفیت مازاد تولید و ذخایر اندک است و بالاتر رفتن قیمتها را ایجاب می کند، قویتر شده است.

این بانک وال استریت پیش بینی نمود میانگین قیمت هر بشکه نفت برنت در سه ماهه چهارم سال جاری به ۱۰۰ دلار می رسد که بالاتر از قیمت فعلی حدود ۸۵ دلار خواهد بود اما پایین تر از پیشبینی قبلی ۱۲۵ دلار است. میانگین قیمت نفت برنت در سال ۲۰۲۳ احیانا به ۱۰۸ دلار می رسد در حالیکه پیشبینی قبلی، ۱۲۵ دلار بود.

قیمت های نفت مدت کوتاهی بعد از آغاز حمله نظامی روسیه به اوکراین در فوریه، به بیشتر از ۱۲۰ دلار در هر بشکه صعود کردند، اما قیمتها از ژوئن که بانکهای مرکزی، مواضع موافق تحکیم سیاست پولی پیدا کردند و اجرای قرنطینه های کووید در چین که تقاضا برای سوخت در بزرگترین واردکننده نفت جهان را فلج کرد، ۳۰ درصد نزول کرده اند.

تحلیلگران گلدمن اعلام نموده اند با این وجود، به نظر می آید که بازارهای نفت این طور فرض گرفته اند که سال آینده هیچ رشد اقتصادی واقعی خارج از چین وجود ندارد در حالیکه پیشبینی اقتصاددانان و خود گلدمن ساکس، نرخ رشد یک درصدی است. تنها یک فرود سخت اقتصادی، قیمتهای پایین تر پایدار را توجیه می کند.

این بانک سرمایه گذاری پیش بینی نمود چین، استراتژی کووید صفر را تا اواسط سال ۲۰۲۳ حفظ خواهد نمود.

گلدمن ساکس سفارش کرد سرمایه گذاران قراردادهای نفت برنت که در دسامبر سال ۲۰۲۴ اعتبارشان تمام می شود و حدود ۷۱ دلار در هر بشکه معامله می شوند را خریداری کنند.

بر اساس گزارش بلومبرگ، این بانک آمریکایی پیش بینی نمود تولیدکنندگان اوپک پلاس احیانا به تولید نفت در سطح فعلی تا آخر سال ادامه دهند. با این وجود، گلدمن ساکس تصریح کرد اقدام این گروه در کاهش قابل توجه تولید، به بهبود قیمتها کمک خواهد نمود.

منبع:

1401/07/06
13:03:14
0.0 / 5
135
تگهای خبر: اوپك , تولید , تولید نفت , خرید
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳
MIGT انرژی ، توربین، گاز ، ام آی جی تی

migtco.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ام آی جی تی محفوظ است

ام آی جی تی

وبسایت اقتصادی با تمرکز بر نفت و گاز