کاسبی پرسود چین از فروش گاز آمریکا به اروپا

کاسبی پرسود چین از فروش گاز آمریکا به اروپا ام آی جی تی: شرکت های چینی که قراردادهای بلندمدت برای خرید گاز طبیعی مایع (ال ان جی) با آمریکا امضا کرده اند، گاز اضافی را به اروپا فروخته و سودهای هنگفتی از این فروش به جیب می زنند.به گزارش ام آی جی تی به نقل از ایسنا، روزنامه وال استریت ژورنال گزارش کرد در هشت ماه نخست امسال، تنها ۱۹ کشتی ال ان جی از آمریکا، در چین لنگر انداختند که بسیار کمتر از رکورد ۱۳۳ کشتی در زمان مشابه سال قبل است. خریداران بزرگ چین، در اروپا، ژاپن و کره جنوبی هستند.

آمار نشان میدهد چین از شروع سال میلادی جاری تاکنون، حدود ۳۰ درصد گاز بیشتری از روسیه وارد کرده که با تخفیف قابل توجه بوده است. با این وجود، فروش گاز از طرف چین به اروپا، به حد کافی نبوده تا به این قاره برای اجتناب از کمبود احتمالی در زمستان، کمک نماید و اروپا وابستگی بیشتری به واردات از آمریکا پیدا کرده است.

اروپا موفق شده است مخازن گاز خودرا قبل از موعد تعیین شده، پر کند. قیمت گاز طبیعی در اروپا، در پی این خبر که ذخایر گاز آلمان زودتر از برنامه پر شده اند، افت شایان توجهی پیدا کرد. بعد از اینکه رابرت هابک، وزیر اقتصاد آلمان، اعلام نمود ذخایر گاز این کشور به سرعت پر شده اند و به هدف پر شدن ۸۵ درصدی ذخایر تا اکتبر می رسند، بهای معاملات گاز هلند برای تحویل در ماه آتی، در یک روز ۲۱ درصد ریزش کرد و رشد ۴۰ درصدی هفته گذشته را جبران کرد.

این ریزش قیمت، تا حدودی مایه آسودگی خاطر شد اما بهای معاملات گاز همچنان حدود شش برابر بالاتر از زمان مشابه سال قبل است. اروپا در آستانه رکود قرار دارد و تورم در کشورهای گوناگون این منطقه، به بالاترین رکورد چند دهه گذشته صعود کرده است. دولتهای اروپایی مجموعا ۲۸۰ میلیارد یورو (۲۷۸ میلیارد دلار) برای بسته های کمک مالی، اختصاص داده اند.

بر اساس گزارش اویل پرایس، مفسرین بانک آمریکایی گلدمن ساکس اعلام نمودند اروپا موفق شده است قبل از زمستان، بحران گازی خودرا حل کنند و قیمتها ممکنست تا شش ماه آتی، نیمی کاهش پیدا کند.
1401/07/12
22:40:50
0.0 / 5
260
تگهای خبر: خرید , شركت , قیمت , كشور
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۳
MIGT انرژی ، توربین، گاز ، ام آی جی تی

migtco.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ام آی جی تی محفوظ است

ام آی جی تی

وبسایت اقتصادی با تمرکز بر نفت و گاز