تلاش فرانسه برای پیشگیری از سهمیه بندی بنزین

تلاش فرانسه برای پیشگیری از سهمیه بندی بنزین به گزارش ام آی جی تی، دولت فرانسه اعلام نمود در واکنش به مشکلات تأمین سوخت که ناشی از اعتصاب کارکنان پالایشگاه های این کشور است، فعلاً بنزین را برای رانندگان سهمیه بندی و استفاده از پمپ بنزین ها را محدود نخواهد کرد.به گزارش ام آی جی تی به نقل از ایسنا، کریستوف بِچو، وزیر محیط زیست فرانسه، در مصاحبه با شبکه رادیویی فرانس اینفو در پاسخ به این پرسش که آیا دولت اقدامی فراتر از ممنوعیت پر کردن بنزین در ظرف در برخی از نقاط، انجام خواهد داد، اظهار داشت: ما هنوز به این مرحله نرسیده ایم.

تقریبا از هر پنج پمپ بنزین در سرتاسر فرانسه، یک جایگاه، سوخت برای عرضه ندارد و با گذشت هفت روز از اعتصاب کارکنان پالایشگاه های شرکت توتال، فرانسه احیانا آخر هفته از ذخایر نفت استراتژیک استفاده خواهد شد.

صف طولانی از خودرو ها چهارشنبه گذشته مقابل جایگاههای سوخت در داخل و حومه شهر پاریس بوجود آمده بود. به نظر می آید اغلب جایگاه های سوخت حداقل با کمبود یک نوع سوخت روبرو هستند و اغلب جایگاه های سوخت، دیزل ندارند.

بن بست مذاکرات اتحادیه کارکنان سی جی تی در شرکت توتال بر سر دستمزد، فعالیت دو پالایشگاه و دو تاسیسات ذخیره سازی را مختل کرده و دو پالایشگاه شرکت اکسون موبیل هم با مشکلات مشابهی از ۲۰ سپتامبر روبرو شده اند. توتال انرژیز اعلام نموده که مذاکرات دستمزد در نوامبر، دو ماه زودتر از سالهای گذشته، آغاز خواهد شد و این مذاکرات به نتایج خوب در مورد دستمزد و تورم متمرکز خواهد بود.

مقامات ارشد مختلف دولت فرانسه همچون امانوئل مکرون، رئیس جمهور این کشور، نخست وزیر و وزیر انرژی خواهان حس مسئولیت اتحادیه ها و کارفرمایان برای رسیدن به توافق شدند.

بر اساس گزارش رویترز، این وزیر فرانسوی اظهار داشت: ما از مردم می خواهیم آرامش و حس مسئولیت داشته باشند. این وضعیت تا چند روز آینده بهبود پیدا می کند.
1401/07/16
17:51:41
0.0 / 5
326
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۱
MIGT انرژی ، توربین، گاز ، ام آی جی تی

migtco.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ام آی جی تی محفوظ است

ام آی جی تی

وبسایت اقتصادی با تمرکز بر نفت و گاز