سوئد روسیه را به تحقیقات نورد استریم راه نداد

سوئد روسیه را به تحقیقات نورد استریم راه نداد ام آی جی تی: سوئد اعلام نمود اجازه نخواهد داد مسکو در تحقیقات پیرامون علت نشت های گوناگون در خطوط لوله زیردریایی که گاز طبیعی روسیه به اروپا را منتقل می کنند، مشارکت کند.به گزارش ام آی جی تی به نقل از ایسنا، ماگدالنا اندرسن، نخست وزیر سوئد اعلام نمود روسیه اجازه نخواهد داشت به تحقیقات ملحق شود اما استهکلم برای انجام یک تحقیقات مشترک اتحادیه اروپا دعوت خواهدنمود و مسکو آزاد است تحقیقات خودرا درباره ی خطوط لوله نورد استریم ۱ و ۲ انجام دهد.

اندرسن به خبرنگاران اظهار داشت: در سوئد، تحقیقات مقدماتی، محرمانه هستند و البته، در این پرونده هم صدق می کند. روسیه اجازه خواهد داشت به محل نشت لوله های گاز که اواخر سپتامبر شناسایی شدند، نزدیک شود برای اینکه در آبهای بین المللی هستند؛ هر چند که این نشت ها در منطقه اقتصادی انحصاری سوئد اتفاق افتاده اند.

چهار نشت گاز که در سه خط لوله سیستم نورد استریم اتفاق افتادند، موجب انتشار چندین تن گاز متان فشرده در دریای بالتیک شدند و در بحبوحه بحران انرژی ادامه دار، نگرانیهایی را در اروپا ایجاد کردند.

مقامات غربی اعلام نموده اند که خرابکاری عامل نشت گاز از خطوط لوله ای بوده است که از روسیه به آلمان امتداد دارند. این گمان وجود دارد که مسکو عامل این حادثه بوده است. قبل از این اروپا، روسیه را متهم کرده بود از عمد و به تلافی تحریمهای غربی بر سر جنگ در اوکراین، از عرضه انرژی خودداری کرده است.

پس از اینکه دانمارک حاضر نشد به روسیه اجازه دهد در تحقیقات حضور پیدا کند، مسکو هفتم اکتبر اعلام نمود می خواهد تحقیقات خودرا درباب نشت گاز از خطوط لوله در سواحل دانمارک انجام دهد.

ولادیمیر پوتین، رییس جمهور روسیه مستقیما آمریکا و هم پیمانانش را به حمله به دو خط لوله نورد استریم متهم کرده است. وزارت خارجه روسیه در ششم اکتبر اعلام نمود غرب عمدا موانعی را سر راه تحقیقات به وجود آورده و اینکه مسکو و شرکت گازپروم نتوانند در این تحقیقات شرکت نمایند، غیرقابل تصور است.

بر اساس گزارش اویل پرایس، این نگرانی وجود دارد که آب شور دریا، خطوط لوله نورد استریم را گرفتار لطمه دائمی کند. اپراتور نورد استریم ۲ دهم اکتبر این خط لوله را به دلیلهای ایمنی از فشار گاز خالی کرد.

منبع:

1401/07/20
16:55:39
0.0 / 5
159
تگهای خبر: آب , انرژی , تحریم , سیستم
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۳
MIGT انرژی ، توربین، گاز ، ام آی جی تی

migtco.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ام آی جی تی محفوظ است

ام آی جی تی

وبسایت اقتصادی با تمرکز بر نفت و گاز