نخستین پالایشگاه فراسرزمینی ایران راه اندازی شد

پالایش روزانه ۱۰۰ هزار بشکه نفت ایران در پالایشگاه فراسرزمینی ال پالیتو

پالایش روزانه ۱۰۰ هزار بشکه نفت ایران در پالایشگاه فراسرزمینی ال پالیتو ام آی جی تی: وزیر نفت از راه اندازی اولین پالایشگاه فراسرزمینی به نام ال پالیتو در ونزوئلا و پالایش روزانه 100 هزار بشکه نفت خام میدان های کشور در این پالایشگاه آگاهی داد.


به گزارش ام آی جی تی به نقل از ایسنا، جواد اوجی امروز در دومین روز همایش «در مسیر تحول سوخت رسانی، فناوری در خدمت تجربه»، اظهار داشت: این آرزوی دیرینه و ۴۳ ساله ای بود که به همت همکاران من در شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده های نفتی و پیگیری آقای سالاری، مدیرعامل این شرکت در بخش فراسرزمینی تحقق یافت، نقطه شروع این اقدام در ونزوئلا بود و با برنامه ریزی های انجام شده در دیگر نقاط نیز ادامه خواهد یافت.
وی ضمن قدردانی از کوشش های مجموعه شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده های نفتی در بحث حمله سایبری به سامانه هوشمند سوخت اظهار داشت: خوشبختانه تحول مثبتی در صنعت پالایش کشور رخ داده است، شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی نیز در مدیریت این حمله سایبری خوش درخشید که بحث آن همیشه در هیئت دولت مطرح می شود. حمله سایبری از مواردی بود که دشمن برنامه ریزی کرده بود تا کمر انقلاب را بشکند که البته به لطف پروردگار و به همت مدیران و کارکنان این حوزه، دشمن ناامید شد.
وزیر نفت با اشاره به این که شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی در حوزه تامین سوخت، پارینه بسیار عالی عمل کرد، اضافه کرد: در بحث تامین سوخت تابستانی، خصوصاً در یکی دو ماه اخیر، کارکنان شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی به لطف خدا بسیار عالی درخشیدند که امیدواریم این امر ذخیره آخرت شما باشد.
اوجی با تکیه بر پیگیری طرح های جدید پالایشی اظهار داشت: خوشبختانه مجوز برخی طرح ها در بحث راه اندازی خطوط لوله فرآورده های نفتی از شورای اقتصاد دریافت شده است و امیدواریم با اجرائی شدن این طرح ها، دغدغه ما درباره ی تردد تعداد زیادی تانکر در زمستان برطرف شود.
امیدواری به تامین پایدار سوخت زمستانی ۱۴۰۱
وی همین طور در حاشیه این مراسم اظهار داشت: تدابیر و برنامه ریزی های لازم برای تامین سوخت زمستانی سال ۱۴۰۱ انجام شده است و امیدواریم امسال نیز همچون سال گذشته، هیچ کمبودی در حوزه تامین سوخت زمستانی وجود نداشته باشد.
وی اظها کرد: همکاران ما در زمینه نفت و گاز و پالایش و پخش در بحث تامین سوخت زمستانی امسال اقدام های کوتاه مدت و بلندمدتی انجام دادند که امیدواریم با این برنامه ریزی ها در زمستان امسال، شاهد کمبودی نباشیم.
وی تاکید کرد: با توجه به این که سالهای قبل در بخش پتروپالایشگاه ها و راه اندازی پالایشگاه های نو سرمایه گذاری نشد، ظرفیت پالایشگاهی کشور نسبت به برنامه ششم کمتر است، اما همکاران من در شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده های نفتی و شرکت گاز تدابیر خوبی برای تامین سوخت مایع و صنایع اندیشیده اند که با برنامه ریزی های انجام شده امیدواریم در تامین سوخت بخش خانگی، صنایع و نیروگاه ها، همین طور حمل و نقل چالشی نداشته باشیم.
وزیر نفت با اشاره به این که تعمیرات اساسی در بخش های مختلف صنعت نفت، خطوط انتقال گاز و ایستگاه های تقویت فشار انجام شده، اظهار داشت: در بحث تامین سوخت نیروگاه ها نیز همکاران ما در شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی برنامه ریزی لازم را انجام داده و ذخایر سوخت درحال تکمیل است.
اوجی با تکیه بر لزوم همکاری شرکتها و کارخانه های سیمان و فولاد بیان کرد: از شرکتها و کارخانه های سیمان و فولاد می خواهم باتوجه به کسری گاز در زمستان و لزوم کاهش گاز تحویلی به این بخش ها، همکاری لازم را دراین زمینه داشته باشند. سوخت مایع جایگزین گاز موردنیاز این صنایع نیز به مقدار کافی تامین خواهد شد و ان شاءالله ذخایر سوخت مایع در کارخانه های سیمان و فولاد تکمیل شود که فعالیت این صنایع هیچ نوع توقفی نداشته باشد.
وی تاکید کرد: همانطور که پارینه به لطف الهی و تلاش همه همکاران سوخت زمستانی را تامین کردیم، امسال هم قول می دهیم این کار را انجام دهیم، اما از همه مردم خواهش می کنم انرژی را بهینه مصرف کنند برای اینکه سوخت نعمتی خدادادی است و باید قدر آنرا بدانیم و با همکاری مردم و لطف پروردگار، سوخت زمستانی امسال نیز تامین خواهد شد.
وزیر نفت با اشاره به افزایش ۲۶۳ درصدی کشفیات سوخت قاچاق در شش ماه نخست امسال اظهار داشت: در بحث قاچاق سوخت تنها وزارت نفت متولی نیست و ارگان های دیگری نیز مکلف به رسیدگی به این حوزه هستند. وزارت نفت کوشش های زیادی دراین زمینه انجام داده است.
اوجی با تکیه بر این که بیشترین نگرانی ما در بحث قاچاق سوخت در نیروگاه ها است، اظهار داشت: افزایش قاچاق سوخت به سبب اختلاف قیمت سوخت با کشورهای همسایه رخ داده است که با برنامه ریزی های وزارت نفت و تدابیر ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز، امیدواریم این سیر نزولی باشد.1401/07/24
21:48:43
0.0 / 5
802
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۵
MIGT انرژی ، توربین، گاز ، ام آی جی تی

migtco.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ام آی جی تی محفوظ است

ام آی جی تی

وبسایت اقتصادی با تمرکز بر نفت و گاز