مدیرعامل شركت توانیر:

۵ هزار میلیارد تومان در صنعت برق خوزستان سرمایه گذاری می شود

۵ هزار میلیارد تومان در صنعت برق خوزستان سرمایه گذاری می شود به گزارش ام آی جی تی، خوزستان مدیرعامل شرکت توانیر اظهار داشت: برای تقویت زیرساخت های لازم جهت توسعه استان تا آخر سال ۱۴۰۴ و دولت سیزدهم چیزی حدود ۵ هزار میلیارد تومان در بخش برق خوزستان سرمایه گذاری صورت خواهد گرفت.آرش کردی در نشست کمیسیون کشاورزی، آب، منابع طبیعی و محیط زیست مجلس شورای اسلامی و مدیران خوزستانی در شهرستان ایذه، بیان نمود: خوزستان وضعیت ویژه ای به لحاظ انرژی دارد و از استان هایی است که مصرف برق آن نسبت به زمستان تا دو سوم بیشتر می شود و پیک ۳ هزار تا ۳۵۰۰ مگاوات آن در زمستان به ۹ هزار مگاوات در تابستان می رسد و یک نوسان بزرگ در شبکه دارد.

وی اضافه کرد: از ۶۹ هزار و ۴۵۷ مگاوات پیک مصرف برق کشور، ۱۲ درصد آن در ارتباط با خوزستان است که عددی بسیار قابل توجه و مهم به حساب می آید.

مدیرعامل شرکت توانیر خاطرنشان کرد: در سال اول استقرار دولت سیزدهم بیشتر از ۱۸۴۶ میلیارد تومان پروژه را در خوزستان در بخش برق منطقه ای راه اندازی کرده ایم که اگر پروژه های شرکت توزیع را هم اضافه نماییم به بیشتر از ۲ هزار میلیارد تومان می رسد.

به گزارش ام آی جی تی به نقل از شرکت برق منطقه ای خوزستان، کردی اظهار داشت: برای تقویت زیرساخت های لازم جهت توسعه استان تا آخر سال ۱۴۰۴ و دولت سیزدهم چیزی حدود ۵ هزار میلیارد تومان در بخش برق خوزستان سرمایه گذاری صورت خواهد گرفت.

وی در بخش دیگری از صحبت های خود ضمن اشاره به وضعیت برق رسانی در شهرستان های ایذه، باغملک و دزپارت، اظهار نمود: تا قبل از تابستان سال آینده ۲۶۵ مگاوات آمپر به ظرفیت برق رسانی منطقه اضافه خواهد شد و تأمین برق کشاورزی، صنایع و بخش خانگی به وضعیت ایده آلی خوهد رسید.

کردی اظهار داشت: تا قبل از تابستان سال آینده ۲۰۰ مگاولت آمپر به ظرفیت پست ۴۰۰ کیلوولت باغملک اضافه خواهد شد. فاز اول پست و خط صیدون به ظرفیت ۱۵ مگاولت آمپر و ۷۶ کیلومتر مدار و همینطور فاز اول پست برق میانگران ایذه به ظرفیت ۵۰ مگاولت آمپر وارد مدار خواهد شد.

وی اضافه کرد: ظرفیت منصوبه شهرستان های ایذه، باغملک و دزپارت ۴۱۵ مگاولت در بخش فوق توزیع و ۴۰۰ مگاولت آمپر در بخش انتقال است که بنا داریم تا یکی دو سال آینده ۲۶۵ مگاولت دیگر به این ظرفیت اضافه نماییم.

بر اساس این گزارش، اعضای کمیسیون کشاورزی، آب، منابع طبیعی و محیط زیست مجلس شورای اسلامی، مدیرعامل شرکت توانیر و هیئت همراه به اتفاق تعدادی از مدیران استانی و عبدالله ایزدپناه نماینده ایذه و باغملک به این منطقه سفر کردند و از پروژه های برق درحال راه اندازی پست و خط صیدون و میانگران ایذه بازدید و در جریان روند راه اندازی این پروژه ها قرار گرفتند. محمود دشت بزرگ مدیرعامل شرکت برق منطقه ای خوزستان هم در جریان این بازدید گزارشی از وضعیت شبکه برق در این منطقه و پروژه های درحال راه اندازی عرضه کرد.

منبع:

1401/07/26
10:56:12
0.0 / 5
196
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۴
MIGT انرژی ، توربین، گاز ، ام آی جی تی

migtco.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ام آی جی تی محفوظ است

ام آی جی تی

وبسایت اقتصادی با تمرکز بر نفت و گاز