هشدار رییس کمیسیون انرژی درباره ی ناترازی ها در زمینه انرژی

هشدار رییس کمیسیون انرژی درباره ی ناترازی ها در زمینه انرژی به گزارش ام آی جی تی، رییس کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی، اشاره کرد: همه قوا باید بدانند ناترازی ها در زمینه انرژی تهدیدی هستند که در صورت عدم مدیریت به یک بحران امنیتی تبدیل خواهند شد.


به گزارش ام آی جی تی به نقل از ایسنا، فریدون حسنوند نماینده مردم اندیمشک در مجلس شورای اسلامی در صفحه شخصی خود در توئیتر، نوشت:
«نبود سرمایه گذاری در سالهای قبل و تحریم جدی حوزه صنعت نفت و نبود منابع مالی و سرمایه گذاری داخلی و خارجی منجر گردیده است که کشور با شرایط ناترازی روبه رو شود، اگر مجلس در برنامه هفتم توسعه و بودجه سال ۱۴۰۲ و بعد از آن فکر جدی نکند با بحران هایی بیش از پیش روبه رو خواهیم شد.
یکی از آثار موضوع ناترازی بطور مستقیم در زمینه نیروگاه های برقی است، نیروگاه های برقی چه در تابستان و چه در زمستان با کاهش تامین سوخت روبه رو هستند. در زمستان پارینه حدود ۱۹۰ میلیون مترمکعب کاهش و ناترازی گاز داشتیم. پیش بینی ما افزایش هشت درصدی این آمار در زمستان است که معادل بیش از ۲۳۰ میلیون مترمکعب کاهش گاز خواهد بود.
نیروگاه های برق آبی کشور که حدود ۱۲ هزار مگاوات تولیدبرق دارند و بیشتر در استان خوزستان فعال می باشند، به سبب خشکسالی ها حدودا همه آنها از مدار تولید برق خارج شده اند و امروز تعطیل هستند. یعنی مضاف بر ناترازی و نبود تامین سوخت نیروگاه ها با مشکل نیروگاه های برق آبی نیز روبه رو هستیم.
همه مسئولان کشور به ناترازی و آثار منفی آن اذعان دارند. ناترازی گاز، تعطیلی کارخانه ها را در تابستان و زمستان بدنبال دارد. تعطیلی کارخانجات، بیکاری کارکنان، نبود تولید، نبود صادرات و ارزآوری را بدنبال دارد و در عمل زنجیره ای از موضوع های امنیتی، سیاسی و اجتماعی خودرا نشان میدهد. امیدواریم در نشست سران قوا موضوع ناترازی ها مطرح شود تا همه قوا بدانند ناترازی ها تهدید هستند و در صورت مدیریت نشدن، به بحران های امنیتی تبدیل می شوند.»
منبع:

1401/07/29
14:19:46
0.0 / 5
174
تگهای خبر: آب , انرژی , تحریم , تولید
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۱
MIGT انرژی ، توربین، گاز ، ام آی جی تی

migtco.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ام آی جی تی محفوظ است

ام آی جی تی

وبسایت اقتصادی با تمرکز بر نفت و گاز